Filip Weymans wiceprezesem marketingu firmy Xeikon
13 wrz 2016 13:28

Filip Weymans, wcześniej zajmujący stanowisko dyrektora segmentu etykiet i opakowań, jest związany z firmą Xeikon od 18 lat. W tym czasie przyczynił się do wzrostu jej obrotów, wspierając zmiany w nowo powstających sektorach rynku i pomagając klientom w wykorzystywaniu możliwości stwarzanych przez rozwijający się druk cyfrowy.

„Xeikon był pierwszym producentem maszyn cyfrowych, który wprowadził pełnokolorowy druk cyfrowy na rynek we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, a Filip dołączył do nas wkrótce po tym” - mówi prezes firmy Xeikon, Wim Maes i dodaje: „Filip obserwował, ale i aktywnie działał - odegrał kluczową rolę we wzroście rynku cyfrowych wydruków. Biorąc pod uwagę transformacje w branży – ograniczenie konwencjonalnych technologii i wzrost zastosowań cyfrowych metod druku - można uznać, że cyfra jest obecnie dominującą techniką. Xeikon pomógł firmom całkowicie zmienić  możliwości produkcyjne i podejście do sprzedaży, aby pomyślnie rozwijać się na zmieniającym się rynku. Teraz Filip będzie miał okazję wykorzystać swoją wiedzę wypełniając obowiązki na nowym stanowisku.”

W ciągu ostatnich kilku lat Weymans był skoncentrowany na rynku etykiet i opakowań, wprowadzając firmę Xeikon na niekwestionowaną pozycję wicelidera w branży rozwiązań cyfrowych w tym obszarze. Jak twierdzi: „Teraz, kiedy jesteśmy częścią Grupy Flint, będziemy w stanie jeszcze bardziej rozwinąć dział marketingu z silnym naciskiem na nasze pozycjonowanie i plan działań na przyszłość. Z entuzjazmem podejmę wyzwanie sprawdzenia się w nowej roli, jaka wynika z prowadzenia doświadczonego i kreatywnego zespołu marketingowego Xeikon.”

Maes dodaje: „Filip jest wartościowym członkiem naszego zespołu od wielu lat i na pewno zasłużył na ten awans. Mamy wobec niego duże oczekiwania związane z rozwojem firmy. Biorąc pod uwagę inwestycje, jakie poczynił Flint Group w naszą spółkę, tym bardziej jesteśmy skupieni na wzmocnieniu firmy i jeszcze większym zorientowaniu jej na klientów, a obowiązki Filipa doskonale wpisują się w tę strategię. Weymans ma też wszystkie niezbędne kompetencje i środki, aby odnieść sukces w nowej roli.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon.