Fespa określa wytyczne dotyczące bezpieczeństwa
4 paź 2021 06:00

Za niecałe dwa tygodnie targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo powrócą do centrum konferencyjnego RAI w Amsterdamie (12-15 października 2021). Aby chronić odwiedzających, wystawców i personel, organizatorzy podejmą działania dotyczące bezpieczeństwa i higieny podczas nadchodzących targów.

Wymagania wstępne

W tym roku zwiedzający będą musieli zarejestrować się przed wzięciem udziału w wydarzeniu, co pozwoli im uzyskać cyfrowy kod QR, który będzie przechowywany na telefonach. Wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do okazania certyfikatu podwójnego zaszczepienia lub dowodu potwierdzającego niedawne przebycie COVID albo otrzymania negatywnego wyniku testu na COVID.

W przypadku europejskich podróżnych wstęp ułatwi unijny cyfrowy certyfikat COVID (DCC), przy czym wydrukowany dowód szczepienia osób przyjeżdżających z krajów pozaeuropejskich będzie również akceptowany. Działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa na targach. Oprócz dowodu szczepienia lub negatywnego wyniku testu, przed wejściem wszyscy odwiedzający zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań dotyczących zdrowia.

Uczestnicy, którzy nie są w stanie przedstawić dowodu szczepienia, mogą odwiedzić targi FESPA. Jednak aby to zrobić, będą musieli wypełnić formularz deklaracji kwarantanny i zaznaczyć pole wskazujące, że należą do specjalnej kategorii osób zwolnionych ze szczepienia. Uczestnicy, którzy nie są w pełni zaszczepieni, będą również musieli codziennie przedstawiać negatywny wynik testu (wyniki testu są ważne tylko przez 24 godziny). Bezpłatne szybkie testy antygenowe będą dostępne na miejscu w centrum RAI.

Zgodnie z ostatnimi wytycznymi rządu holenderskiego dystansowanie się i noszenie masek nie są już obowiązkowe, ale organizatorzy zalecają, aby każdy uczestnik podjął środki ostrożności, które pomogą mu poczuć się bezpiecznie. W tym celu odwiedzający mogą nosić czerwoną, pomarańczową lub zieloną plakietkę, która umożliwi każdemu określenie swoich osobistych preferencji dotyczących kontaktu. Plan piętra obejmie tym razem szersze korytarze, a oznaczenia na podłodze będą umieszczane w miejscach, w których mogą tworzyć się kolejki, co pozwoli na łatwiejsze przemieszczanie się po obiekcie.

Środki czystości i higieny

W tym roku wdrożono specjalne zasady dotyczące środków czystości i higieny.

  • Pracownicy będą przestrzegać rygorystycznego planu sprzątania, wspieranego przez plan higieny COVID-19 obejmujący wiele punktów, od specjalnych filtrów do odkurzaczy po czyszczenie powierzchni środkami antyseptycznymi.
  • Używany będzie zrekonfigurowany system wentylacji powietrza, który został ponownie skalibrowany w oparciu o wytyczne wydane przez Holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM).
  • Wdrożono zaawansowane procedury utylizacji odpadów.
  • We wszystkich obiektach gastronomicznych będą wykorzystywane jednorazowe kubki i sztućce.
  • Zapewniony będzie stały dostęp do środków dezynfekcji rąk, chusteczek antyseptycznych i bezdotykowych stacji dezynfekujących umiejscowionych w kluczowych lokalizacjach, oznakowanych w całym obiekcie.
  • Organizatorzy zapewnią punkty medyczne, w których będzie pracować personel przeszkolony w zakresie zapobiegania, wykrywania i reagowania na COVID-19.

Odwiedzający będą mogli korzystać z kodów QR, aby uzyskać dostęp do internetowych broszur, czasopism i informacji o produktach oraz połączyć się wirtualnie z dostawcami. Będzie to możliwe dzięki współpracy z partnerem wydarzenia, firmą VISIT Connect.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, komentuje: Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze na FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2021. Ściśle współpracowaliśmy z RAI, holenderskim rządem, Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego i Środowiska oraz władzami miejskimi. Oczywiście przebieg wydarzeń w 2021 r. będzie nieco inny niż zazwyczaj, ale wierzymy, że uczestnicy, którzy chcą ponownie spotkać się osobiście podczas wydarzenia organizowanego na żywo, będą mogli zrobić to mając zaufanie do środków i wysiłków podejmowanych przez FESPA i RAI.

Więcej informacji, w tym aktualizacje przepisów dotyczących COVID obowiązujących podczas nadchodzącego wydarzenia,  można znaleźć na stronie internetowej organizatora. Przy zakupie biletu odwiedzający mogą skorzystać ze zniżki w wysokości 30 euro podając kod FESM127.

Opracowano na podstawie informacji FESPA