FESPA gotowa na przyjęcie zwiedzających
30 maj 2022 06:00

Drzwi do FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2022, wiodących europejskich targów poświęconych drukowi specjalistycznemu, oznakowaniom oraz komunikacji wizualnej, zostaną otwarte już za kilka dni. Wydarzenia odbędą się w dniach od 31 maja do 3 czerwca 2022.

Z ponad 350 potwierdzonymi wystawcami targi w Messe Berlin zaoferują największą i najbardziej wszechstronną prezentację innowacji w dziedzinie druku wielkoformatowego, technologii druku tekstyliów i oznakowań, oprogramowania, podłoży i materiałów eksploatacyjnych od 2019 roku, zapewniając impuls do ożywienia sektora i długoterminowego wzrostu.

Wiodący dostawcy, w tym: Agfa, Avery Dennison, Brother, Canon, Durst, EFI, EFKA, Fujifilm, HP, Mimaki i Nazdar Ink Technologies, zapowiedzieli ważne premiery nowych produktów – odwiedzający mogą spodziewać się prezentacji innowacyjnych technologii i materiałów eksploatacyjnych we wszystkich ośmiu halach. W tym roku wyraźny nacisk będzie położony na wydajność produkcji, elastyczność zastosowań i zrównoważony rozwój.

Michael Ryan, szef Global Print Expo komentuje: Obchodząc 60. rocznicę targów FESPA jako organizacji wspierającej biznes dla sektora komunikacji wizualnej, jesteśmy dumni z roli, jaką FESPA Global Print Expo 2022 odgrywa w pomaganiu naszym społecznościom w ożywianiu rozwoju biznesu. Przez ponad sześć dekad wystawy FESPA były miejscem, w którym drukarnie i twórcy oznakowań mogli planować swoją przyszłość, odkrywać nowe technologie i materiały, czerpać z wiedzy rynkowej i nawiązywać kontakty z podobnie myślącymi przedsiębiorcami. Wiem, że goście przyjeżdżający do Berlina w przyszłym tygodniu wyjadą zainspirowani, pełni wiary w pomyślną przyszłość swoich firm.

W hali 5.2 zostanie zorganizowana wystawa European Sign Expo, gdzie odwiedzający będą mogli zobaczyć szereg innowacji w dziedzinie oznakowań i komunikacji wizualnej, jak również innowacyjne rozwiązania technologiczne i materiały w zakresie oznakowania przestrzennego, grawerowania, systemów LED, które rozszerzają możliwości handlowe i zwiększają kreatywność.

Strefa Sustainability Spotlight, zlokalizowana w hali 25, zapewni wgląd w wiele tematów mających na celu pomoc firmom w prowadzeniu działalności w sposób przyjazny dla środowiska. Odwiedzający będą mogli wybierać spośród 38 sesji prowadzonych przez ekspertów, w tym między innymi dostawców przyjaznych dla środowiska technologii, mediów i materiałów eksploatacyjnych; architektów; ekspertów i konsultantów ds. środowiska oraz przedstawicieli instytucji doradczych i badawczych. Delegaci zapoznają się z szeroką gamą aplikacji wytwarzanych w sposób zrównoważony, a także uzyskają dostęp do wskazówek dotyczących zrównoważonych produktów gotowych.

Wszystkie sesje Sustainability Spotlight będą bezpłatne dla posiadaczy biletów wstępu na FESPA i European Sign Expo 2022. Konferencja potrwa od 10:30 we wtorek 31 maja do 13:30 w piątek 3 czerwca. Pełny program FESPA 2022 Sustainability Spotlight i szczegółowe terminy sesji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Tegoroczna wystawa Printeriors zaoferuje odwiedzającym kompleksową ofertę rozwiązań do dekoracji wnętrz, wyprodukowanych przy użyciu procesów przyjaznych dla środowiska i materiałów pozyskiwanych w sposób etyczny. Strefa Printeriors powstała we współpracy z 30 partnerami; jej kuratorem jest ambasadorka tekstyliów FESPA Debbie McKeegan, a siedem stref tematycznych ozdobiono inspirowanymi naturą projektami ilustratora Jaspera Goodalla. Po raz pierwszy od dwóch lat odwiedzający FESPA Global Print Expo 2022 staną się świadkami finału konkursu World Wrap Masters. Podczas czterodniowej imprezy targowej uczestnicy będą mogli nawiązywać kontakty i relaksować się w specjalnym salonie Club FESPA. We czwartek 2 czerwca FESPA będzie obchodzić swoje 60. urodziny podczas imprezy organizowanej w prestiżowym klubie BRICKS w sercu Berlin-Mitte, w godzinach 18.30-23.30.

W związku ze złagodzeniem restrykcji związanych z pandemią, nałożonych na niemiecką branżę eventową, nie ma już żadnych specjalnych wymagań dotyczących testów ani kontroli. Aby wejść do Messe Berlin, nie trzeba okazywać certyfikatu szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19. Organizatorzy zadbali natomiast o nowoczesne systemy higieny, czystość pomieszczeń i urządzenia do dezynfekcji rąk rozmieszczone w całym obiekcie targowym. Aby ograniczyć fizyczne punkty kontaktu, goście są zachęcani do przechowywania wejściówek w formie elektronicznej – na swoich telefonach.

Opracowano na podstawie informacji organizatora