Fasac stawia na rozwiązania Kornit Digital
2 cze 2023 06:00

Założona w 1955 roku firma Fasac S.p.a., będąca częścią grupy SCR Stamperia należącej do Cassiny Rizzardi, jest jedną z wiodących firm w sektorze tworzenia drukowanych tkanin do produkcji odzieży, mebli i akcesoriów modowych. Nazwa Fasac zawsze była synonimem badań, innowacji, kreatywności, usług i jakości, co czyni Fasac dostawcą referencyjnym dla wielu krajowych i międzynarodowych marek modowych.

Fasac to także partner firmy Kornit Digital, jednego z wiodących na świecie twórców zrównoważonych technologii druku cyfrowego na tekstyliach. Coraz częściej dekoratorzy tkanin korzystają z możliwości drukowania dostarczanych przez Kornit oferując konsumentom, markom i projektantom wysokiej jakości materiały potrzebne szczególnie w druku na żądanie.

Fasac dołącza do rosnącej społeczności użytkowników systemów Kornit na całym świecie czerpiąc korzyści z wszechstronnych, cyfrowych technologii druku. Firma stawia na rozwiązania, które skracają łańcuchy dostaw, eliminują minimalne ilości zamówień, dzięki czemu pozwalają wytwarzać więcej produktów przy mniejszym nakładzie pracy i materiałów, czyniąc produkcję bardziej opłacalną. Korzyściami są też: możliwość zabezpieczenia przed zakłóceniami w łańcuchu dostaw, ograniczanie ryzyka operacyjnego, eliminowanie nadprodukcji i błyskawiczne reagowanie na zmiany rynkowe w czasie rzeczywistym. To, że atramenty Kornit spełniają najbardziej rygorystyczne standardy ochrony środowiska, jest w tym przypadku dodatkowym atutem.

W czasach, gdy rośnie napięcie między rządowymi organami regulacyjnymi domagającymi się fundamentalnych zmian a producentami i markami, Kornit oferuje szybkie, cyfrowe rozwiązania, które zwiększają marże. Dają także konsumentom pewność, że wykorzystywane w produkcji materiały są neutralne pod względem emisji CO2. Innowacyjne technologie druku cyfrowego pozwalają oszczędzać do 95 proc. odpadów wodnych, zużywając do 94 proc. mniej energii niż inne konwencjonalne metody drukowania.

Jak przekonali się uczestnicy konferencji Première Vision Paris w lutym ubiegłego roku, ta przełomowa, świadoma ekologicznie cyfrowa produkcja nie wymaga poświęcenia w zakresie możliwości graficznych ani jakości. Najnowsza generacja systemu Kornit do cyfrowego zdobienia bezpośrednio na tkaninie, Kornit Presto MAX, to pierwszy cyfrowy system produkcji, który umożliwia drukowanie wysokiej jakości bieli na ciemnych tkaninach, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Wydruki mogą być produkowane na żądanie, w dowolnej ilości, umożliwiając użytkownikom takim jak Fasac próbkowanie i eksperymentowanie, testowanie nowych pomysłów dotyczących koloru, tekstury i kontrastu bez większych zobowiązań lub inwestycji w materiały, czas, pracę oraz energię.

System Kornit Presto MAX wykorzystuje neonowe efekty graficzne dla szerokiej gamy kolorów, a także efekt nakładania warstw, który umożliwia naśladowanie sitodruku, haftu beznitkowego, winylu termotransferowego, druku 3D i innych technologii — a wszystko to przy użyciu tych samych zrównoważonych procesów cyfrowych. Daje to twórcom nie tylko większe możliwości realizacji projektu w ciągu zaledwie kilku minut, ale także możliwość konsolidacji wielu operacji w jednym systemie. Co więcej, cyfrowy system produkcji firmy Kornit integruje się z cyfrowymi rozwiązaniami przepływu pracy, dzięki czemu producenci mogą łatwiej niż kiedykolwiek wykorzystać popyt online, w tym kanały społecznościowe czy platformy e-commerce.

Kornit Presto MAX i inne cyfrowe systemy tego producenta będą prezentowane na targach ITMA 2023 w Mediolanie, w dniach 8-14 czerwca.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kornit