ESMA na targach glasstec
20 wrz 2016 13:50

 

Odbywające się w dniach 20-23 września 2016 roku w Düsseldorfie targi glasstec były okazją do zaprezentowania nowych technologii druku na szkle i tworzywach sztucznych.

W porównaniu z ostatnią wystawą z 2014 roku, tegoroczna ekspozycja firm stowarzyszonych w ESMA była okazalsza – tworzyły ją dwa połączone pawilony oraz trzy nowe firmy członkowskie. Jak komentował Peter Buttiens, prezes ESMA: „Szkło odzyskuje swoje znaczenie dla druku i nie tylko w odniesieniu do dekoracji powierzchni wyrobów płaskich i pustych w środku. Dziś szkło, idealnie pasujące do drukowanej elektroniki, zyskuje nowe zastosowania i podbija nowe rynki. Prawdziwą rewolucję spowodowały w tym roku ultracienkie szkło i bezkontaktowe techniki drukarskie, tworzące przestrzeń dla atramentowych technologii druku w przemyśle szklarskim.”

ESMA już po raz czwarty zorganizowała pawilon członkowski na targach glasstec. W tym roku we wspólnym przedsięwzięciu wzięły udział  firmy: Gallus-Heidelberg, KIWO, Machines Dubuit, Pröll, PVF, RUCO, Saati, SPS Technoscreen, Sun Chemical oraz Tiflex. Zwiedzający zainteresowani rozwojem cyfrowego druku atramentowego mogli skorzystać z porad udzielanych przez ekspertów ESMA, jak również przetestować dostępne na stoiskach maszyny.

Goście mogli liczyć na specjalistyczne porady oferowane przez zespół ekspertów dostępny na stoiskach członków ESMA. Przeznaczone dla wybranych sektorów rynku konsultacje branżowe dotyczyły zarządzania kolorem, doboru chemii i materiałów dodatkowych, jak również konstruowania systemu druku inkjetowego w przedsiębiorstwie. Zwiedzający otrzymywali informacje na temat nadchodzących imprez targowych w Düsseldorfie: odbywających się w dniach 19-26 października targów K 2016, przeznaczonych dla branży tworzyw sztucznych i gumy; targów Direct Container Print zaplanowanych na 27-28 listopada oraz odbywających się w terminie 29-30 listopada targów GlassPrint.

Opracowano na podstawie materiałów ESMA.