EFI VUTEk FabriVU 340i w drukarni Kreativia
17 sie 2020 06:00

Polska drukarnia wielkoformatowa  zainwestowała w maszynę do druku sublimacyjnego, EFI VUTEk FabriVU 340i. Wysokiej klasy  ploter do bezpośredniego i pośredniego druku na tekstyliach łączy wydajność produkcji, intuicyjną obsługę oraz niską konsumpcję atramentów. Urządzenie o szerokości 3,4 metra pozwoli firmie na wzbogacenie oferty usług i wykorzystanie nowych możliwości rynkowych.

Kreativia wybrała EFI do swojej nowej oferty druku sublimacyjnego po sukcesie, jaki odniosła w wyniku poprzedniej instalacji maszyny EFI VUTEk 3r + roll-to-roll LED.

„Zbudowaliśmy świetne relacje z EFI po naszym pierwszym zakupie w 2019 roku” - powiedział Arkadiusz Szychta, dyrektor zarządzający Kreativia i dodał: „Jako firma, która zapewnia wysoką jakość i gwarantowaną wydajność stwierdziliśmy, że dzięki technologii EFI możemy osiągnąć poziom wykonania, który obiecujemy naszym klientom, dlatego zdecydowaliśmy się ponownie zainwestować w EFI”.

Założona przez Hannę i Bartosza Kosibów w 2016 roku Kreativia łączy w swoim portfolio produkcję reklamową oraz możliwości projektowe, produkcyjne i instalacyjne, przy czym usługi druku pozostają jej kluczową cechą. Firma znana jest z systemów informacji wizualnej, grafiki w punktach sprzedaży (POS), wystaw modułowych lub ekspozycji sklepowych. Cechą Kreativii jest stały rozwój, który pozwala na konsekwentne poszerzanie oferty w zakresie projektowania i produkcji systemów informacji wizualnej, reklamy graficznej oraz druku wielkoformatowego z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i materiałów.

W czasie pandemii Kreativia przeszła od produkcji reklam, poprzez artystyczne ekspozytory POS, dekoracyjne oznakowanie i grafikę wystawienniczą, po tworzenie produktów ochronnych takich jak ścianki działowe, bariery oraz osłony i maski na twarz. Maszyna EFI VUTEk 3r + pozwoliła na zaoferowanie nowych produktów, a także zaspokojenie rosnącego popytu przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości i krótkich terminach realizacji.

Co ważne, Kreativia była w stanie bardzo szybko zmienić narzędzia, zdywersyfikować i na nowo zdefiniować ofertę swoich produktów. To pozwoliło przedsiębiorstwu zachować płynność i otworzyło drzwi do nowego i stabilnego biznesu.

„Dzięki VUTEk FabriVU 340i będziemy mogli dalej rozszerzać ofertę produktów i zaspokajać potrzeby klientów” - powiedział Arkadiusz Szychta i wyjaśnił: „Przemysł targowy, który został zablokowany przez pandemię, teraz powraca. Firmy nie mogą zapomnieć o reklamie swojej marki, tym bardziej w trudnych czasach, a my musimy być gotowi pomóc w osiągnięciu ich celów. Efektywna informacja wizualna jest dziś jeszcze bardziej potrzebna, wzbogaca wizerunek centrów handlowych, które są obecnie ponownie otwierane.”

Model FabriVU 340i zapewnia wysoką wydajność w przypadku grafik tekstylnych typu soft-signage. Pracując z prędkością do 250 metrów kwadratowych na godzinę drukuje zarówno bezpośrednio (na tkaninach o gramaturze od 45 do 450 g/m2), jak i transferowo (gramatura papieru od 28 do 140 g/m2) w maksymalnej rozdzielczości do 2400 dpi i przy wielkości kropli wynoszącej 4 pl. Maszyna jest także unikalnym rozwiązaniem produkcyjnym w swojej klasie, oferując nadruk w linii produkcyjnej z kalandrem, dzięki czemu tkaniny na flagi plażowe czy ścianki tekstylne są natychmiast gotowe do wykończenia i wysyłki po zadrukowaniu.

Na podstawie materiałów firmy EFI