Aktualizacja oprogramowania EFI Fiery DesignPro
26 paź 2018 07:23

Projektanci odzieży i tekstyliów mogą usprawnić swoją pracę, poprawić jej efekty końcowe i oszczędzić czas dzięki aktualizacjom dostępnym w 4. wersji oprogramowania EFI Fiery DesignPro firmy Electronics For Imaging (EFI). Korzystając z nowych funkcjonalności dostępnych w ramach aktualizacji graficy będą mogli tworzyć i uzupełniać swoje projekty bezpośrednio w programie Adobe.

W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań stosowanych w procesach projektowania tkanin, Fiery DesignPro eliminuje potrzebę zmniejszania projektów w celu indeksowania kolorów, zachowując jednocześnie najwyższą z możliwych wierność kompozycji. Zapewnia płynniejsze przejścia i gradienty, zwiększając głębię wzorów i optymalizując wyniki kolorystyczne, zwłaszcza w przypadku tekstylnych wydruków cyfrowych.

Nowe oprogramowanie, wyposażone w moduły EFI Optitex 2D i 3D CAD, przemysłową technologię tekstylnego druku inkjetowego EFI Reggiani oraz cyfrowy front-end Fiery proServer (DFE) zostało zaprezentowane w dniach 18-20 października podczas targów SGIA Expo w Las Vegas.

Projektanci odzieży chętnie sięgają po narzędzia EFI Fiery DesignPro poszukując możliwości usprawnienia i uproszczenia swojej pracy, zwłaszcza w przypadku złożonych projektów. „EFI Fiery DesignPro to dla nas świetny program. Zintegrowany z Adobe Creative Cloud jest bardzo elastyczny i przystępny nawet dla nowych użytkowników" - twierdzi Julie Seefeld, projektantka z firmy odzieżowej Patagonia i dodaje: „Współpraca ze specjalistami EFI Fiery DesignPro układała się doskonale, ich dostępność i zaangażowanie w obsługę klienta okazały się ogromnymi atutami".

Optymalna separacja kolorów

Nowe narzędzia Fiery DesignPro RSe wprowadzone w ramach ostatniej wersji aktualizacji zawierają wtyczki Adobe Photoshop, których użycie pozwala na znaczną redukcję czasu potrzebnego na poprawę kolorystyki, separację kolorów i powtarzanie wzorów bezpośrednio w programie Photoshop. Dodatkowym usprawnieniem jest opcja „Print to Fiery” pozwalająca na wysyłanie projektów bezpośrednio do produkcji z wykorzystaniem EFI Fiery proServer DFE.

Nawet w przypadku skomplikowanych projektów oprogramowanie pozostaje przyjazne dla użytkownika, a korzystanie z niego nie wymaga specjalnych umiejętności. Photoshop i Fiery DesignPro są ściśle zintegrowane, projektanci mogą wygodnie przełączać się między poszczególnymi zestawami narzędzi dostępnymi w ramach obu programów. Użytkownicy zyskują też rozbudowę opcji projektowania dzięki możliwości tworzenia powtórzeń dowolnego pełno kolorowego projektu, ich podglądu i dalszej multiplikacji.  W konsekwencji, w prosty sposób można dokonać separacji kolorów a także zmieniać je, zachowując przy tym głębię projektu. Tego typu funkcjonalności zastępują pracochłonne operacje i konieczność pracy w wielu różnych aplikacjach, wymaganych do wykonania poszczególnych zadań.

Innowacje wyzwalające kreatywność

W przypadku kanadyjskiej firmy Alphi Apparel Group, oprogramowanie Fiery DesignPro wpływa na szybsze tworzenie projektów, otwierając nowe możliwości kreatywne. „Narzędzia do projektowania Fiery DesignPro stały się dla mnie wręcz niezbędne" - mówi projektantka Rhonda Shechtman i wyjaśnia: „Ten łatwy i zarazem niedrogi pakiet pozwala tworzyć kreatywne projekty, wcześniej niemożliwe do zrealizowania. Projektowanie zajmuje mniej czasu a narzędzia są przyjemne w użyciu."

„Cyfrowy druk tekstylny zachęca użytkowników do tworzenia oryginalnych projektów, do wykorzystywania płynnych gradientów i złożonych nadruków – czyli wszystkiego, co w analogowym świecie nastręczało dotychczas sporo trudności" – podsumował Toby Weiss, starszy wiceprezes i dyrektor generalny EFI Fiery i dodał: „Ten zestaw zaawansowanych narzędzi do projektowania jest obecnie jedynym rozwiązaniem tekstylnym na rynku, działającym bezpośrednio w produktach Adobe bez konieczności uruchamiania innego oprogramowania. Dzięki temu graficy mogą uwolnić swoją kreatywność pracując z wielokolorowymi projektami w obrębie tego samego interfejsu i zintegrowanych z nim narzędzi."

EFI Fiery DesignPro jest częścią kompletnego ekosystemu złożonego z zaawansowanych produktów do projektowania i produkcji tkanin. W jego skład wchodzą EFI Fiery proServer DFE i EFI Optitex, najnowocześniejsza zintegrowana platforma 2D i 3D do rozwoju i projektowania produktów używana przez wiodące marki na całym świecie. Portfolio rozwiązań EFI obejmuje także EFI Reggiani - linię drukarek oferującą przyjazną dla środowiska produkcję cyfrową, zapewniającą wysoką jakość i wierność kolorów. Tak wysokie standardy są możliwe do osiągnięcia między innymi dzięki innowacyjnym atramentom, dopasowanym do praktycznie każdego rodzaju tkaniny.

Nowa wersja oprogramowania EFI Fiery DesignPro jest już dostępna – można ją nabyć bezpośrednio u producenta lub autoryzowanych dystrybutorów.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała BZ