Targi drupa i interpack odwołane
7 gru 2020 08:20

Przyszłoroczne targi drupa i interpack nie odbędą się. Ich organizatorzy po konsultacji z wystawcami i partnerami podjęli decyzję o odwołaniu obu imprez w związku z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że drupa miała się odbyć w dniach 20-28 kwietnia, a interpack - połączony z targami components - między 25 lutego a 3 marca. Nowe terminy obu imprez to, odpowiednio, 28 maja – 7 czerwca 2024 oraz maj 2023.

drupa

Zamiast targów odbywających się w halach centrum wystawowego w Düsseldorfie organizatorzy przygotują „wirtualną drupę”, czterodniowe wydarzenie odbywające się w środowisku sieciowym. Jego termin, 20-23 kwietnia, pokrywa się częściowo z terminem pierwotnie zarezerwowanym dla targów drupa.

„Wirtualna drupa” będzie przypominać platformę drupa preview, która zadebiutowała w internecie w październiku tego roku. Zapewni firmom okazję do wirtualnego zaprezentowania swoich innowacji, a także podtrzymania istniejących i nawiązania nowych kontaktów branżowych dzięki specjalnemu narzędziu do kojarzenia podmiotów. Ważnym elementem targów w nowej formule będzie również bogaty program konferencyjny umożliwiający transfer wiedzy.

Rejestracja udziału w kwietniowych targach będzie prowadzona online i rozpocznie się na początku stycznia. Dokładne informacje dotyczące warunków uczestnictwa będą dostępne na stronie www.drupa.com.

interpack

Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy (…). Ostatecznie jednak opinie naszych wystawców wskazały, że niepewność jest zbyt duża i dlatego nie jesteśmy w stanie zorganizować imprezy typu interpack, która spełniałaby standardy wiodących międzynarodowych targów – tłumaczy Wolfram N. Diener, prezes zarządu Messe Düsseldorf. - 25 listopada rząd federalny i kraje związkowe podjęły decyzję o wdrożeniu w Niemczech bardziej rygorystycznych środków, a być może nawet o przedłużeniu ich obowiązywania na nowy rok. Nie daje to niestety podstaw do nadziei, że w ciągu najbliższych miesięcy sytuacja znacznie się poprawi. Wpłynie to na wszystkie wydarzenia w pierwszym kwartale w Messe Düsseldorf. Teraz skupiamy się na kolejnej edycji interpack, która odbędzie się zgodnie z planem w maju 2023 roku i którą uzupełnimy o rozszerzone możliwości w sieci.

Na podstawie informacji Messe Düsseldorf opracował TK