drupa 2024 skoncentruje się na forach dyskusyjnych
23 lut 2023 09:25

Tradycyjnie już nadchodzące targi drupa zapewnią wgląd w przyszłość przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, połączą liderów technologii, prezentując najważniejsze trendy rynkowe. Pięć specjalnych forów dyskusyjnych otworzy nowe perspektywy rozwoju branży.

Jak przystało na największe targi technologii druku, drupa kojarzy się z innowacjami. Z myślą o najbliższej edycji wydarzenia organizatorzy zaplanowali specjalne fora dyskusyjne – pięć spotkań dedykowanych między innymi tematom związanym z opakowaniami, tekstyliami i zrównoważonym rozwojem. Fora dyskusyjne będą nawiązywały do globalnych megatrendów technologicznych i najlepszych praktyk biznesu.

Wśród partnerów wydarzenia pojawią się eksperci z firm i organizacji: DITF Deutsche Institute für Textil- und Faserforschung Denkendorf (Niemieckie Instytuty Badań Tekstyliów i Włókien), epda (Europejskie Stowarzyszenie Projektowania Marek i Opakowań), ESMA (Europejskie Stowarzyszenie Specjalistycznych Producentów Druków), The Marketing Cloud UK oraz VDMA (Niemieckie Stowarzyszenie Inżynierów).

W czasach ciągłych zmian, przełomowych procesów i wynikających z nich nowych modeli biznesowych nasze fora specjalne dostarczają ważnych wskazówek - mówi Sabine Geldermann, dyrektor drupa, Print Technologies Messe Düsseldorf i podkreśla: Wspólnie z naszymi partnerami będziemy dzielić się wiedzą branżową i poruszać tematy określające przyszłość naszych grup docelowych.

Drupa cube będzie centralną sceną dla przemówień, paneli eksperckich i warsztatów, które zapewniają transfer wiedzy oraz interakcje między uczestnikami targów. Specjalne forum drupa dna połączy młode talenty, start-upy z przedstawicielami firm o ugruntowanej pozycji rynkowej. Główne tematy dyskusji będą dotyczyć wytwarzania przyrostowego, sztucznej inteligencji, analiz biznesowych, nowych materiałów, elektroniki drukowanej, nowych modeli biznesowych i projektowania procesów. Kolejne spotkanie dyskusyjne, touchpoint packaging (tpp) skoncentruje się na wizjonerskich rozwiązaniach w obszarze opakowań.  Touchpoint textile zapewni przestrzeń do współpracy międzysektorowej dla nowych projektów oraz pomysłów rozwijających tekstylne procesy produkcyjne.  W ramach forum poświęconemu zrównoważonemu rozwojowi będzie można dowiedzieć się więcej na temat gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonej produkcji poligraficznej.  

Kolejna targi drupa odbędą się w w Düsseldorfie w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 r. Zainteresowani wystawcy mogą zgłaszać swój udział we wszystkich forach specjalnych, aby przedstawiać swoje produkty i rozwiązania szerokiemu gronu odbiorców.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora targów.

Opracowano na podstawie informacji drupa