Druk, znakowanie, personalizacja, produkcja odzieży sportowej
3 lis 2023 06:00

FESPA Global Print Expo, European Sign Expo, Personalisation Experience i inauguracyjne targi Sportswear Pro odbędą się w dniach 19-22 marca 2024 r. w centrum wystawienniczym RAI w Amsterdamie w Holandii. Wydarzenia te zaprezentują szereg rozwiązań w zakresie druku specjalistycznego, oznakowania, personalizacji oraz produkcji odzieży sportowej i rekreacyjnej.

Amsterdam RAI jest popularnym miejscem zarówno wśród odwiedzających FESPA, jak i wystawców. RAI był gospodarzem targów FESPA w 2006, 2009, 2016 i 2021 roku. Lokalne lotnisko Amsterdam Schipol obsługuje ponad 310 miejsc docelowych z bezpośrednimi lotami, a miasto oferuje niedrogi transport publiczny i zakwaterowanie.

W tym roku wprowadzamy zestaw nowych sloganów reklamowych, które stanowią postęp w stosunku do wydarzeń z 2023 roku, podczas których zachęcaliśmy odwiedzających do odkrywania „Nowych Perspektyw”. Hasła FESPA 2024 „Opportunities, Revealed” na FESPA Global Print Expo; „Opportunities, Illuminated” na European Sign Expo; „Opportunities, Created” na Sportswear Pro oraz „Opportunities, Reimagined” na Personalisation Experience podkreślają, że zawsze jest coś nowego do nauczenia się i że sektory, w których działają nasi goście, są często szersze, niż im się wydaje – wyjaśnia Michael Ryan, dyrektor FESPA Global Print Expo. - W naszej stale rozwijającej się branży druku specjalistycznego możliwości i szanse są nieograniczone i cieszymy się, że możemy powitać wielu dostawców, którzy zaprezentują swoje najnowsze, innowacyjne rozwiązania. Z niecierpliwością czekamy na zaprezentowanie nowych możliwości rozwoju w Amsterdamie.

Odwiedzający FESPA Global Print Expo, European Sign Expo, Personalisation Experience i Sportswear Pro 2024 zobaczą wiele technologii, mediów i materiałów eksploatacyjnych od potwierdzonych wystawców, w tym firm: AGFA, Antalis, DGI/d.gen, EFI, Elitron, Kongsberg, LIYU, Mimaki, Orafol, Sun Chemical i swissQprint. Potwierdzeni dostawcy tekstyliów to MHM, Monti Antonio, MS printing/JK Group i ROQ, a także dwóch nowych dostawców haftów – Tajima i Ricoma – którzy po raz pierwszy wystawiają się na targach FESPA.

Program konferencji

Targom 2024 ponownie będzie towarzyszyć konferencja edukacyjna. Dzień pierwszy (20 marca 2024 r.) będzie poświęcony Personalisation Experience, oferując treści edukacyjne od ekspertów branżowych na temat komercyjnej wartości personalizacji. Prelegenci omówią takie tematy jak sposób wykorzystania personalizacji do angażowania nowych odbiorców, trendy personalizacji w 2024 r. oraz rola sztucznej inteligencji w personalizacji. Drugi dzień konferencji (21 marca 2024 r.), połączony ze Sportswear Pro, skupi się na możliwościach produkcji i dekoracji odzieży sportowej i rekreacyjnej, zagłębiając się w tematy obejmujące najnowsze trendy, innowacje oraz projektowanie w obiegu zamkniętym.

Program edukacyjny

W ramach Personalisation Experience i Sportswear Pro odbędzie się Personalise Make Wear, prezentujący szereg spersonalizowanych nadruków na odzieży sportowej i rekreacyjnej. Oferując odwiedzającym możliwość dołączenia do prowadzonych przez ekspertów kompleksowych programów produkcji najnowszych technologii zdobienia odzieży sportowej i personalizacji gadżetów sportowych, Personalise Make Wear będzie również oferować rozmowy przy ognisku koncentrujące się na najnowocześniejszych technologiach i procesach.

Prezentacja materiałów Sustainability Spotlight ma powrócić na wydarzenie w 2024 roku, zapewniając odwiedzającym szansę na poszerzenie wiedzy o alternatywnych, ekologicznych materiałach oraz o tym, jak poprawić ich wydajność środowiskową i wiarygodność.

World Wrap Masters również powraca. Przez pierwsze dwa dni europejscy producenci owijek samochodowych będą rywalizować o tytuł Wrap Master Europe 2024, a następnie odbędzie się finał, w którym regionalni mistrzowie owijania będą walczyć o tytuł „World Wrap Master 2024”. Oprócz zawodów odwiedzający będą mogli zobaczyć pokazy na żywo z udziałem ekspertów branżowych.

Opracowano na podstawie informacji organizatora FESPA 2024