Druk 3D wkroczył do produkcji seryjnej.
30 cze 2020 06:00

Przez lata druk 3D traktowany był jako wsparcie procesu produkcyjnego. Wciąż jednak bardzo rzadko korzystano z niego w produkcji seryjnej. Wszystko zmieniło się w czasie pandemii COVID-19. Branży druku 3D bardzo szybko udało się przestawić na produkcję niezbędnego sprzętu dla placówek medycznych. Pokazała tym samym, że wykorzystanie drukarek 3D może dziś z powodzeniem uzupełniać procesy wytwórcze w wielu firmach, w tym również z sektora produkcyjnego.

Wykorzystanie profesjonalnych drukarek 3D podczas SARS CoV-2

Po możliwości tej technologii sięgnęło w czasie pandemii COVID-19 wiele firm. Produkowały w trybie 24/7 elementy wyposażenia medycznego niezbędne lekarzom i pielęgniarkom. Dzięki ich działaniom druk 3D przekroczył granicę między produkcją małoseryjną a seryjną. Kto na tym skorzysta?

"12000 sztuk przyłbic dla 111 placówek medycznych, w kilka tygodni. Tak 3DGence odpowiedziała na potrzeby służby zdrowia. W takich sytuacjach kryzysowych, kiedy w hurtowniach zabrakło asortymentu, najważniejsze było, aby zapewnić personelowi medycznemu niezbędne wyposażenie do pracy. Wykorzystanie technologii druku 3D to umożliwia." - stwierdza Andrzej Kukuła, prezes zarządu, 3DGence.

Opracowano na podstawie informacji firmy 3DGence