Druk 3D w praktyce stomatologicznej
13 lis 2023 06:00

Firma CadXpert.pl zaprasza na webinar: Druk 3D w Stomatologii z dr Michałem Lenikiem: Wax-up diagnostyczny, okluzja oraz druk 3D mockupu

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Orenczak z CadXpert.pl oraz dr Michał Lenik, który na co dzień w swojej pracy wykorzystuje rozwiązania z zakresu cyfrowej stomatologii.

Podczas spotkania zaprezentowane zostanie wykonanie wax-upu diagnostycznego z dynamicznym dopasowaniem w okluzji oraz przygotowanie mockupu 3D pod kątem gotowego wydruku do osadzenia w ustach pacjenta. Uczestnicy uzyskają odpowiedzi na pytania, zarówno z zakresu stomatologii cyfrowej, jak również oferty i możliwości stomatologicznych drukarek 3D.

Michał Lenik w 2011 roku ukończył studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współwłaścicielem pokoleniowej praktyki w Krakowie skupiającej się na leczeniu endodontycznym, protetyce oraz chirurgii stomatologicznej. W codziennej praktyce zawodowej kładzie duży nacisk na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w diagnostyce oraz terapii, w ostatnim czasie wdrażając druk 3D na polu planowania leczenia oraz wykorzystania szablonów chirurgicznych. Prywatnie entuzjasta turystyki górskiej oraz nurkowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy CadXpert.pl