Dni Druku 3D coraz bliżej!
3 mar 2020 06:00

Dni Druku 3D w Kielcach to największe wydarzenie tego typu w Europie środkowo–wschodniej.

Jest to wydarzenie, które zaczęło swoją historię w kieleckim klubie studenckim „WSPAK” a teraz jest największym wydarzeniem tej branży w Europie środkowo-wschodniej. Organizatorem wydarzenia jest SIT Polska. 

Dni Druku 3D organizowane co roku podczas tzw. „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” potwierdzają swoją pozycję w branży, gdzie uznawane są za najważniejszą i największą tego typu imprezę nie tylko w Polsce, ale i Europie środkowo-wschodniej. Z roku na rok gromadzą coraz więcej profesjonalnych firm zajmującym się Drukiem 3D. Ostatnią edycję obejrzało przez trzy dni ponad 16 tysięcy zwiedzających.

W targach uczestniczyli również przedstawiciele branży skanowania 3D oraz inne podmioty związane z branżą szybkiego prototypowania. Pojawili się na nich wszyscy znaczący producenci drukarek z Polski oraz dystrybutorzy sprzętu zagranicznego. Z roku na rok wydarzenie zyskuje nowych uczestników i zwiększa swój zasięg. Ostatnia edycja była wyjątkowa z uwagi na kolejne programy finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Wiele podmiotów związanych z przemysłem, edukacją i innymi branżami miało okazję znalezienia możliwości wdrożenia nowych technologii.

Dodatkowe informacje o Dniach Druku 3D oraz zgłoszenia dla wystawców: www.dnidruku3d.pl.

Targi Druku 3D organizowane są w ramach „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” – cyklu przemysłowych imprez, w skład której wchodzą jeszcze: stom-TOOL, stom-BLECH & CUTTING, stom-ROBOTICS, stom-LASER, SPAWALNICTWO, WirtoProcesy, EXPO-SURFACE, PNEUMATICON, CONTROL-stom oraz Targi TEiA.

Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 31 marca do 2 kwietnia 2020 r.

Opracowano na podstawie informacji organizatora