Ciężarówka z obuwiem 3D wyrusza w trasę…
14 sie 2017 07:00

Amerykańska firma Feetz, korzystająca z technologii mobilnych i druku 3D w celu produkcji obuwia, jest pionierem w swojej branży. Kilka dni temu przedsiębiorstwo poinformowało o nowej inicjatywie, jaką będzie roadshow promujący najnowsze obuwie marki Feetz. W sierpniu na ulice Kalifornii oraz środkowo-zachodnich stanów wyjedzie specjalnie wyposażona i oznakowana ciężarówka. Samochód będzie zatrzymywał się w wybranych punktach należących do firm partnerskich – DSW i Von Maur, a konsultanci Feetz będą prezentowali technologie i przykłady gotowego obuwia klientom.

Odwiedzający stoisko zobaczą nowe style obuwia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb, ale również dowiedzą się, jak technologia druku 3D może kształtować proces wytwarzania dóbr konsumpcyjnych w przyszłości.  Prezentowane będą misja i zasady działania oraz wpływ, jaki produkcja firmy Feetz wywiera na środowisko. Dzięki wykorzystywaniu technologii addytywnych proces wytwarzania tego innowacyjnego obuwia jest przyjazny dla środowiska, nie generuje wielu odpadów ani nie zużywa wody.

Oprócz zapowiedzianych przystanków w punktach DSW w Kalifornii i Von Maur w stanach na środkowym zachodzie, Feetz będzie także odwiedzał duże skupiska mieszkańców typu dzielnice biurowe czy parki publiczne. Mobilna trasa ciężarówki rozpoczęła się 9 sierpnia w sklepie DSW w San Diego, następnie będzie prowadzić do sklepu Von Maur w Des Moines w stanie Iowa, gdzie samochód z obuwiem dotrze w ten weekend.  Pełna trasa z zaznaczonymi przystankami jest dostępna na stronie internetowej Feetz.

Osoby, które nie wezmą osobiście udziału w wydarzeniu, mogą śledzić jego przebieg w mediach społecznościowych oraz aktywnie przyłączyć się do akcji, a nawet wygrać atrakcyjne nagrody. Z myślą o nich producent zorganizował konkurs promujący  ekologię i przyjazny środowisku styl życia. Nagrody to oczywiście nowoczesne obuwie z drukarki 3D produkowane przez Feetz.

Opracowano na podstawie informacji 3D print.com