Brother wprowadza szycie w erę cyfrową
23 kwi 2024 06:19

DTE - Direct To Embroidery oznacza połączenie szycia i druku Direct To Garment - wzory wyszywane z drukiem o rozdzielczości 1200 DPI w niespotykanej precyzji. Bez względu na to, czy chodzi o duże nakłady, czy spersonalizowane małe nakłady - dla tego połączenia wielkość nakładu nie ma znaczenia.

Przemysł druku ciągle się zmienia. Na rynek regularnie trafiają innowacyjne nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej optymalizują druk na tekstyliach. Jednym z ich dostawców jest firma Brother, która zaprezentowała innowacyjne rozwiązanie Direct-to-Embroidery (DTE) na targach FESPA w Amsterdamie.

Dzięki niemu Brother poszerza możliwości drukarki z serii GTX w zakresie dekoracji.  Dzięki zastosowaniu kamery o wysokiej rozdzielczości i specjalnie opracowanego oprogramowania projekt nadruku i haft są łączone w celu uzyskania unikalnego i wyjątkowego rezultatu. Zintegrowany system kamery rozpoznaje położenie haftu na płycie drukującej i dokładnie przekazuje obraz drukowany na pozycję haftu do drukarki.

Proces ten jest również bardzo przyjazny dla użytkownika, ponieważ wzór haftu nie musi być dokładnie wyregulowany na płycie drukującej. System kamery skanuje obszar haftu, niezależnie od tego, czy haft jest obrócony lub odwrócony do góry nogami na płycie.

Skanowanie przez kamerę pozwala na dokładne umieszczenie druku na haftach, w ten sposób błędy drukowania są prawie całkowicie eliminowane, a drukarki z serii GTX nie muszą być modyfikowane do tego procesu. Konieczne jest jedynie podłączenie kamery i odpowiedniego oprogramowania do drukarki.  Co więcej, proces tej innowacyjnej metody drukowania na hafcie jest identyczny z klasycznym drukowaniem bezpośrednio na odzieży.

Szczególną cechą DTE jest to, że do haftu wymagana jest tylko biała nić. Biały obraz haftu może być wykończony atramentami Brother na bazie wody i z certyfikatem GOTS. Otwiera to wiele unikalnych możliwości w sektorze haftu: Niezwykłe w DTE jest to, że do haftu potrzebna jest tylko biała nitka. Dzięki wodnym atramentom Brother, które są certyfikowane przez GOTS, biały wzór haftu może nabrać zupełnie nowego wymiaru. Daje to wiele unikalnych możliwości w sektorze haftu: jasne i wyraziste kolory, gradienty kolorów, przezroczystości i szybki przepływ pracy.

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Brother