Andy Cook opuszcza FFEI
19 sty 2022 06:00

Andy Cook, dyrektor generalny FFEI, odszedł z firmy sześć miesięcy po sprzedaży jej spółce Xaar. Współwłaściciel, Julian Payne, który był dyrektorem finansowym również ustąpił ze stanowiska.

Andy Cook był częścią zespołu, który w 1997 roku pomógł Fujifilm przejąć na wyłączną własność dawne joint venture Crosfield Electronics, które firma miała z DuPont. W poście na portalu LinkedIn Cook napisał: 25 lat pracy było prawdziwym przywilejem, pozwoliło mi poznać wielu wspaniałych ludzi. Pracownicy, klienci i dostawcy pomogli nam wiele osiągnąć. Będę zawsze wdzięczny za wsparcie, lojalność i przyjaźń okazywane mi przez ludzi. Jeśli jesteś jednym z nich, przyjmij moje podziękowania.

Napisał także, że nie może się doczekać kolejnego rozdziału w swojej karierze, w tym udziału w różnych przedsięwzięciach biznesowych i działalności charytatywnej, - Podejrzewam, że przemysł poligraficzny nie usłyszał jeszcze mojego ostatniego słowa – podsumował.

Xaar przejął firmę FFEI zajmującą się integracją maszyn atramentowych w lipcu 2021 r. za ponad 9 milionów funtów. FFEI osiągnęła sprzedaż w wysokości 9,9 mln GBP do 31 marca 2021 r. z marżą operacyjną na poziomie 9 proc.

John Mills, dyrektor generalny Xaar, docenia osiągnięcia Cooka: Andy Cook przez lata wniósł ogromny wkład w FFEI i chcielibyśmy mu podziękować za wsparcie i życzyć wszelkich sukcesów w przyszłości.

Odnosząc się do dalszego zarządzania FFEI, Mills powiedział: Działalność atramentowa FFEI przez wiele lat była ściśle związana z Xaar i dlatego Graham Tweedale, dyrektor generalny jednostki biznesowej głowic drukujących Xaar, wziął na siebie odpowiedzialność za FFEI i portfolio systemów atramentowych. Jednocześnie Rick Salmon został mianowany szefem działu nauk przyrodniczych w FFEI. Rick brał czynny udział w rozwoju tej części portfolio produktów FFEI, więc jest to naturalny krok.

W informacji opublikowanej przed poznaniem wyników finansowych za rok kalendarzowy 2021, przedstawiciele firmy Xaar zapowiedzieli, że według oczekiwań sprzedaż wzrośnie o 23 proc. do 59 mln GBP, przy wzroście organicznym o 12 proc. odnotowanym przed kupnem FFEI.

FFEI został pomyślnie zintegrowany z naszą działalnością, wzmacnia możliwości i umiejętności Xaar. Przyspiesza to dotychczasową strategię rozwoju Xaar i poszerza portfolio produktów, jeszcze bardziej angażując klientów — podkreślają przedstawiciele Xaar.

Dział głowic drukujących Xaar osiągnął dobre wyniki i z powodzeniem wprowadził nową platformę ImagineX oraz kolejne modele głowic, a następne nowe produkty już są w przygotowaniu.

Ostatnio Xaar zainwestował 7 milionów funtów w zapasy „aby skutecznie zabezpieczyć materiały” i sprostać oczekiwanym wymaganiom produkcyjnym w tym roku. Mills skomentował: Zakończyliśmy ten rok dobrze, osiągając lepsze wyniki w drugiej połowie, co pokazuje pozytywny rozmach, jaki mamy w branży. Duża liczba zamówień w ciągu ostatnich kilku miesięcy daje nam pewność utrzymania tempa wzrostu w 2022 roku.

Inwestycja w kapitał obrotowy daje też większą pewność co do naszej zdolności utrzymania dostaw dla klientów przez cały rok – rok, w którym spodziewamy się dalszego wzrostu. Będziemy nadal inwestować w zdolność do zapewniania dalszych możliwości rozwoju firmy oraz przyspieszenia realizacji naszej strategii.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu Print Week