Agfa Graphics na targach InPrint
23 lis 2016 13:21

Na czym polega zaangażowanie firmy Agfa Graphics w sektor druku przemysłowego?

Agfa Graphics jest dostawcą dla przemysłu poligraficznego, oferuje urządzenia do prepressu, płyty drukowe, oprogramowanie oraz rozwiązania dla wielkoformatowego druku atramentowego. Można powiedzieć, że kolor, atrament i druk stanowią „DNA” naszej firmy. Powodem zaangażowania w rozwój rynku druku przemysłowego są wiedza i doświadczenie, które posiadamy.sponge

Jak ważny jest druk przemysłowy dla przyszłości firmy?

Druk przemysłowy to dość ogólne pojęcie, które obejmuje wiele technologii. W rzeczywistości ma niewiele wspólnego z tradycyjnym drukowaniem, z wyjątkiem tego, że koncentruje się wokół procesu osadzania tuszu na podłożu. Jest jednak pewne, że nowoczesne technologie druku przemysłowego zmienią wiele istniejących procesów, a nawet zainicjują powstanie nowych. Te zmiany już widać w sposobie produkcji  poszczególnych  wyrobów.

Jakie produkty z Waszej oferty są przeznaczone dla druku przemysłowego?

Jako dostawca dla branży pomagamy przedsiębiorcom ograniczyć całkowity czas produkcji i oczywiście zaoszczędzić pieniądze, inspirujemy ich także do tworzenia nowych produktów. Nasze technologie atramentowe umożliwiają osiąganie tych celów - tusze UV o wysokiej gęstości pozwalają na użycie rozmaitych podłoży w ramach procesuwallpaper produkcji drzwi lub blatów. Tusze o niskiej migracji są używane do drukowania bezpośrednio na opakowaniach żywności lub butelkach plastikowych, oferując większą elastyczność w doborze zdjęć, wielkości nakładu i możliwości personalizacji. Należy wspomnieć, że niektóre z naszych urządzeń poligraficznych szerokiego formatu służą zastosowaniom przemysłowym, inne są dedykowane bardziej kameralnym rozwiązaniom. Wszystkim naszym odbiorcom dostarczamy wiedzę pozwalającą skutecznie zarządzać spójnością kolorów drukowanych na różnych podłożach.

Jakie wyzwania stoją przed rozwojem nowych produktów dla druku przemysłowego?

Zgromadziliśmy wiedzę na temat atramentów, kolorów i automatyzacji, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to niezbędne dla dalszego rozwoju. Stworzyliśmy wiele kreatywnych partnerstw branżowych, aby podzielić się naszym know-how w zakresie technologii atramentowej i drukarskiej. Efektem jest seria dedykowanych rozwiązań przemysłowych wykorzystujących technologie atramentowe zintegrowane w linii produkcyjnej klientów końcowych.

Jak wyglądało wprowadzenie nowych produktów podczas targów InPrint?cans-small-1

Agfa Graphics traktuje InPrint jako platformę do rozszerzania kontaktów branżowych. Są to targi technologiczne, gdzie goście częściej szukają możliwości projektowych niż samych produktów. Promowaliśmy praktyczne rozwiązania technologiczne pokazując, w jaki sposób zostały one z sukcesem wprowadzone w środowisku przemysłowym. Na wystawie prezentowaliśmy szeroki wybór przykładowych produktów, począwszy od drukowanych tub i puszek, przez personalizowane buty i krzesła, aż po indywidualnie projektowane butelki, pojemniki, tapety, podłogi laminowane oraz meble itp. - wszystko drukowane za pomocą specjalnych farb firmy Agfa. Te przykłady zachęciły gości do ponownego przemyślenia swoich procesów wytwórczych i samych produktów.

Czy widzisz przyszłość, w której technologie atramentowe zastępują istniejące metody analogowe w całym spektrum produkcji przemysłowej?

Jako dostawca technologii widzimy, że nowe technologie są dziś powszechnie używane. Natomiast użytkownik końcowy może nie wiedzieć, jaki proces jest stosowany do wytwarzania lub dekorowania kupionego przez niego produktu. Branże podłóg laminowanych i dachówek już odnotowały wielkie zmiany, skłaniając się ku nowym alternatywom produkcji, jakie oferuje technologia cyfrowa. Przemysł dekoracji natomiast oferuje szeroką gamę nowych produktów – przykładowo personalizowane tapety. I na koniec branża opakowaniowa, która znajduje się najbliżej druku konwencjonalnego, także coraz chętniej sięga po rozwiązania cyfrowe. Jest to dobry znak - większość sektorów przemysłowych już doceniła zalety zastosowania technologii inkjetowej dla potrzeb optymalizacji swoich procesów wytwórczych.

Dlaczego targi InPrint są ważne dla rozwoju druku przemysłowego?

Istnieje wyraźne zapotrzebowanie na obniżenie stanu zapasów, personalizację produktów i możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się trendy i mody w branży. W istocie wszyscy zmierzają do stosowania coraz bardziej zaawansowanych metod wytwórczych, „inteligentniejszych” produktów, bardziej ukierunkowanych na użytkownika końcowego. To właśnie technologia druku atramentowego w połączeniu z kreatywnością skłania do ponownego przemyślenia dotychczasowej organizacji pracy i stwarza producentom nowe możliwości. Wierzymy, że InPrint, ze swoim silnym naciskiem na innowacje, tworzy specyficzną platformę łączącą zarówno liderów branży, jak i bogactwo ich biznesowych doświadczeń w integrowaniu nowych technologii wewnątrz procesów produkcyjnych.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Agfa Graphics