Xaar rozszerza działalność w obszarze druku 3D
20 gru 2016 08:47

Xaar, światowy lider w technologii atramentowej dla druku przemysłowego, ogłosił plan otwarcia Centrum Druku 3D. Nowy obiekt, mieszczący się w Nottingham (Wielka Brytania) ma zostać oddany do użytku w styczniu 2017 roku. Celem centrum będzie świadczenie usług i dostarczanie wyposażenia producentom, dostawcom materiałów oraz użytkownikom końcowym. Xaar ogłosił również powstanie nowego zespołu do spraw 3D, kierowanego przez profesora Neila Hopkinsona. Ekspansja Xaar w biznesie 3D jest kluczowym elementem strategii spółki zaplanowanej na okres do 2020 roku.

Profesor Hopkinson, twórca transformacyjnej technologii spiekania (HSS), dołączył do firmy w marcu 2016 i od tego czasu jest odpowiedzialny za rozwój biznesu 3D. HSS to rewolucyjna technologia, która wykorzystuje głowice atramentowe i promienniki podczerwieni do wytwarzania produktów metodą warstwa po warstwie. Obiekty powstają z proszkowych polimerów, przy znacznie wyższych obrotach niż w przypadku innych procesów produkcyjnych. Technologia ta może być interesujące dla firm, które chcą korzystać z drukowania 3D na skalę produkcyjną.

Od momentu dołączenia do firmy Xaar Neil buduje zespół pracowników, specjalistów w zakresie druku 3D. Na początku tego roku zostali powołani kierownicy projektów i inżynierowie, którzy obecnie będą stanowili trzon personelu nowego centrum. We współpracy z partnerami handlowymi zespół w Nottingham będzie koncentrować się na rozwoju materiałów i możliwości zastosowań w zakresie druku 3D. W tym miesiącu skład centrum został poszerzony o doświadczone grono inżynierów z Kopenhagi, odpowiedzialnych za proces projektowania i poszerzanie wiedzy.

„Cieszę się mogąc potwierdzić naszą inwestycję w centrum w Nottingham i powołanie dedykowanego zespołu, w tym grupy z Kopenhagi" – mówi Neil Hopkinson i dodaje: „Skoro zdecydowaliśmy się na budowę nowego biznesu w sektorze 3D, ważne jest, abyśmy mieli własne doświadczenia oraz specjalistów na miejscu, tak aby realnie wspierać partnerów handlowych. Dołączenie zespołu z Danii rozszerza nasze możliwości w tym zakresie”.

Doug Edwards, prezes Xaar tak komentuje nadchodzące wydarzenia: „Drukowanie 3D jest ważną częścią planu strategicznego spółki, który zakłada wzrost całkowitej sprzedaży grupy do poziomu 220 mln funtów brytyjskich w 2020. Inwestycje w Nottingham i Kopenhadze znacznie poszerzą nasze możliwości w sektorze 3D, co pozwoli nam realizować plany rozwoju”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar