3D Printers wprowadza na rynek rosyjski drukarkę przemysłową HBOT F300
26 cze 2017 13:37

3D Printers, wrocławski producent przemysłowych drukarek 3D HBOT F300 opartych na technologii FDM, jako pierwsza polska firma pojawił się na rosyjskich targach RosMould 2017, które miały miejsce 20-22 czerwca w moskiewskim centrum wystawienniczym Crocus Expo.

RosMould obywa się już od 13 lat i jest najważniejszym, branżowym wydarzeniem w tej części świata. W tym roku gościł 200 wystawców z 15 krajów świata związanych z projektowaniem i inżynierią produkcji, wytwarzania narzędzi, form wtryskowych oraz sprzętu do obróbki plastiku, produkcji elementów gotowych oraz technologii 3D. W każdej z dziedzin zostały zaprezentowane niezwykle innowacyjne rozwiązania, które nadają kierunek rozwoju dla nowoczesnego przemysłu.

Dla 3D Printers udział w RosMould stanowił debiut na rosyjskim rynku. Producent przemysłowych drukarek służących do szybkiego prototypowania, produkcji małoseryjnej, wytwarzania narzędzi i gotowych elementów z tworzyw sztucznych zostawił w tyle swoją konkurencję. Jakość dużych elementów z ABS nie miała sobie równych, a precyzja modeli wydrukowanych za pomocą dyszy 0,2 mm zachwyciła wszystkich, a w szczególności obecnych użytkowników drukarek innych producentów. Podobnie było w przypadku wydruków z tworzyw elastycznych, z których HBOT F300 słynie od dawna. W zastosowaniach przemysłowych nie ma miejsca na niedokładny wydruk lub brak powtarzalności, o czym wiedzą projektanci i konstruktorzy. Żeby model był w pełni funkcjonalny musi być całkowicie zgodny z projektem, co stanowi wyzwanie dla wielu drukarek 3D.   

„To niesamowite, że HBOT F300 tak dobrze zachowuje dokładność wymiarową przy wydrukach z ABS liczących nawet 30 cm” – mówił projektant z firmy produkującej elementy wyposażenia samochodowego.

RosMould dla 3D Printers był bardzo udanym wydarzeniem – firma nawiązała współpracę z największym rosyjskim dystrybutorem i tym samym na dobre zagości na tamtejszym rynku. To również kolejne potwierdzenie faktu, że światowa czołówka druku 3D należy do polskich producentów.

Opracowano na podstawie informacji firmy 3D printers. Zdjęcia 3dtoday.ru