Zortrax intensyfikuje działalność na rynkach zagranicznych
20 kwi 2017 15:06

Drukarka 3D Zortrax z osprzetem_mały plikZ-ESD to nazwa nowego materiału do drukarek 3D, który pojawił się w ofercie spółki Zortrax S.A. - jednego z wiodących podmiotów na globalnym rynku technologii druku 3D.  Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na najbardziej perspektywicznych rynkach w Azji i USA. Firma intensywnie rozbudowuje kanały sprzedażowe w tych częściach świata. Podjęte działania przyniosły wymierne efekty. Potwierdzają to m.in. wyniki finansowe uzyskane w 2016 roku. Spółka odnotowała, licząc r/r,  wzrost zysku netto o 78%.

Z-ESD ma właściwości antyelektrostatyczne, co ułatwia jego zastosowanie m.in. w urządzeniach, które są narażone na problem wyładowań elektrostatycznych-tzw. efekt ESD. Szczególnie intensywnie ten problem uwidacznia się w dużych zakładach produkcyjnych. Powodem są wyładowania elektrostatyczne, które przyczyniają się do uszkodzeń podzespołów montowanych w urządzeniach elektronicznych. W efekcie wzrasta ryzyko wyprodukowania wadliwego urządzenia, a producenci ponoszą straty finansowe.

„Bardzo dużą uwagę przykładamy do głosów i sugestii, jakie otrzymujemy od naszych klientów i partnerów biznesowych z całego świata. Efektem tego jest między innymi nowy materiał o nazwie Z-ESD" – mówi Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax S.A." i dodaje: "Duże zakłady produkcyjne każdego dnia mierzą się z problemami wyładowań elektrostatycznych w prototypowanych urządzeniach i rozwiązaniach. Z-ESD pozwoli im tworzyć funkcjonalne modele odporne na to zjawisko i zaoszczędzić środki, które do tej pory były przeznaczane na przeprojektowywanie i wznowienie produkcji."

Nowy materiał jest dostępny dla wielokrotnie nagradzanych drukarek 3D Zortrax Serii M. Jego dodatkowym atutem jest niezwykle niska kurczliwość, która zapewni wysoką jakość dużych modeli tworzonych na drukarkach 3D Zortrax M300, o obszarze roboczym 300x300x300 mm. 

Spółka w pełni wykorzystuje warunki do rozwoju. Świadczą o tym m.in. coraz lepsze wyniki finansowe.  W 2016 roku firma wypracowała zysk netto na poziomie 14,3 mln zł. W porównaniu  do 2015 roku odnotowano wzrost o 78%. Całkowite przychody ze sprzedaży zamknęły się kwotą  53,8 mln zł. Oznacza to wzrost  o 43%, stosunku do roku 2015. Wskaźnik EBIT za rok 2016 osiągnął poziom 17,8 mln zł, co stanowi odzwierciedlenie wzrostu o 74% w stosunku do roku 2015. 

 Opracowano na podstawie informacji firmy Zortrax