Zortrax przedstawia nowe produkty dla całego ekosystemu
6 cze 2017 21:39

Nowa drukarka 3D, materiały i zupełnie nowa odsłona autorskiego oprogramowania – to nowości od Zortrax, które zostały zaprezentowane podczas konferencji Zortrax Experience w Olsztynie.

Wśród nowości znajdą się: drukarka Zortrax Inventure wraz ze stacją DSS, materiały Z-PLA Pro, Z-ASA Pro oraz oprogramowanie Z-SUITE w wersji 2.0. To największe wydarzenie w Zortrax od czasu powstania firmy.

W Zortrax Experience wzięło udział ponad 100 partnerów biznesowych, którzy sprzedają na co dzień produkty Zortrax w ponad 80 państwach na całym świecie, a także przedstawiciele firmy i goście specjalni. Jak komentował Prezes Zarządu Zortrax S.A., Rafał Tomasiak: - Podczas Zortrax Experience zaprezentowaliśmy nowości dla każdego elementu naszego ekosystemu. Gwiazdą wśród nich jest drukarka 3D – Zortrax Inventure. W nowej wersji autorskiego oprogramowania Z-SUITE klienci znajdą wiele pożytecznych funkcji, które jeszcze bardziej usprawnią ich codzienną pracę. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać te wszystkie rzeczy na żywo tu, w Olsztynie, gdzie wszystko się zaczęło.

Zortrax Inventure

Przełomowy model drukarki Zortrax trafi do sprzedaży już 20 czerwca. To unikalne rozwiązanie, którego wyróżnikiem jest zamknięta komora z filtrem HEPA, możliwość drukowania z dwóch materiałów jednocześnie (bazowego oraz podporowego), wyjątkowa precyzja druku i stylowy design. Równolegle z drukarką pojawi się szeroka gama dedykowanych do niej materiałów – na początek Z-PLA, Z-PETG i Z-SUPPORT, a wkrótce kolejne.

Wraz z Zortrax Inventure, w ofercie producenta pojawi się dedykowana stacja DSS – urządzenie, które pozwoli na szybkie i łatwe rozpuszczenie materiału podporowego w podgrzanej wodzie. Jest to jednocześnie bardzo bezpieczne rozwiązanie, które pozwala na utylizację pozostałości nawet w domowych warunkach.

Z-PLA Pro, Z-ASA Pro

Nowe materiały kierowane będą przede wszystkim do profesjonalistów. Z-PLA Pro będzie można wykorzystywać na drukarkach M200 i M300. Doskonale odzwierciedla on detale i posiada matową powierzchnię. Sprawdzi się między innymi w architekturze przy tworzeniu makiet, gdzie bardzo istotna jest dbałość o szczegóły wydruku, a także designie i wzornictwem przemysłowym.

Z-ASA Pro to materiał odporny na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. promienie UV. Sprawdzi się on nawet w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych w otoczeniu zewnętrznym. Charakteryzuje go niższy skurcz, który pozwala na konstruowanie większych modeli oraz wytrzymałość na poziomie ABS.

Z-SUITE 2.0

Już od 18 lipca klienci Zortrax będą mogli korzystać z wersji beta dedykowanego oprogramowania Z-SUITE 2.0. Największe usprawnienia przyniosą: możliwość pracy w wielu zakładkach (jak w przeglądarce internetowej), edytowalny support, algorytm analizy i naprawy siatki, który wskaże potencjalne błędy w modelu i może je automatycznie naprawić. Zmianie ulegnie też interaface programu, który stanie się znacznie bardziej intuicyjny.

Do czasu oficjalnej premiery pełnej wersji Z-SUITE 2.0, użytkownicy będą mogli korzystać z wersji Z-SUITE 1.11, która wprowadzi obsługę drukarki 3D Zortrax Inventure oraz profile nowych materiałów (Z-ASA Pro oraz Z-PLA Pro).

Zortrax jest liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorskie drukarki 3D, oprogramowanie oraz materiały do druku. Rozwiązanie to skutkuje wysoką niezawodnością oraz możliwością pełnej kontroli nad procesem wydruku. Produkty Zortrax pozwalają tworzyć funkcjonalne prototypy, modele i projekty, co skraca czas oraz obniża koszty wielu procesów biznesowych. Systemy druku 3D Zortrax mogą być stosowane przez firmy różnej wielkości, od dużych zakładów po małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet jednoosobowe pracownie. Rozwiązania Zortrax rozwijane są od 2011 r. i spotykają się z uznaniem na całym świecie – firma zdobyła wyróżnienie w konkursie Design Alive Awards 2014, a drukarkę Zortrax M200 doceniła społeczność 3D Hubs przyznając jej tytuł najlepszego urządzenia typu plug&play. W kwietniu 2015 r. społeczność 3D Hubs uznała drukarkę Zortrax M200 za najlepsze na świecie urządzenie desktopowe. W tym samym roku Prezes Zortrax otrzymał prestiżowe wyróżnienie Przedsiębiorcy Roku w kategorii Nowy Biznes, przyznawane przez EY. W maju 2016 roku Prezes Zortrax otrzymał biało-czerwoną flagę z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zortrax był też pierwszym polskim projektem w serwisie crowdufundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem z finansowaniem na poziomie około 180 tys. USD. Obecnie przy projekcie Zortrax pracuje blisko 120 osób, firma współpracuje z wieloma resellerami. Zortrax nieustannie rozwija swoje produkty, kładąc szczególny nacisk na zastosowania druku 3D w przemyśle.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Zortrax