Zortrax od czterech lat w światowej czołówce producentów drukarek 3D
17 sty 2018 11:43

3DHubs – największy na świecie portal zrzeszający społeczność skupioną wokół druku 3D  zaprezentował swój coroczny raport z trendami. W prestiżowym gronie światowych liderów kategorii Plug&Play znalazł się polski producent drukarek 3D Zortrax. Bazując na uśrednionych, niezależnych recenzjach profesjonalistów branży druku 3D, Zortrax M200 został zakwalifikowany do elitarnego grona drukarek desktopowych rekomendowanych tym, którzy oczekują najwyższej jakości wydruków, przy jednoczesnej łatwości obsługi. Organizatorzy rankingu podkreślali też, że niedawna decyzja Zortrax, by otworzyć system Z-SUITE na materiały innych producentów to krok w dobrym kierunku i dowód na to, że polska firma śledzi światowe trendy i uważnie wsłuchuje się w potrzeby rynku. To sprawia, że z roku na rok zwiększa swoje udziały w globalnym rynku druku 3D i może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Każdego dnia nowe grupy zawodowe odkrywają przydatność posiadania urządzenia, które umożliwia szybkie prototypowanie lub natychmiastowy wydruk części lub całych obiektów. W 2016 roku wartość tego rynku szacowano na ok. 5 mld USD (Raport CONTEXT, Q2 2017 Additive Manufacturing & 3D Printing Report), co w przybliżeniu stanowiło podwojenie wartości sprzedaży w stosunku do roku 2013. Analitycy estymują, że tempo to powinno zostać utrzymane w kolejnych sześciu latach, co przełoży się na około czterokrotny wzrost w stosunku do stanu obecnego. 

Rynek druku 3D bacznie śledzi także  portal 3DHubs Jest to największa na świecie opiniotwórcza platforma o globalnym zasięgu, która zrzesza społeczność skupioną wokół druku   3D. Przedstawiciele tej społeczności opracowują recenzje poszczególnych drukarek 3D.  Analitycy 3DHubs na bieżąco gromadzą i analizują otrzymane w ten sposób dane. Na ich podstawie tworzą m.in. raporty z rekomendacjami. Rekomendacje 3DHubs uzyskują jedynie te urządzenia, które spełniają najwyższe kryteria recenzentów i po uśrednieniu ocen znalazły się w ścisłej czołówce. Rekomendacje prezentowane są w podziale na kilka grup, w zależności od potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników, w tym na kategorię Plug&Play (charakteryzujące się przystępną ceną, ale bardzo dobrą jakością przy jednoczesnej prostocie użytkowania).

To właśnie do tej kategorii 3DHubs zakwalifikował drukarkę Zortrax M200 i zarekomendował ją, jako jedno z 4 urządzeń na świecie tego typu, po które warto sięgnąć w roku 2018. Uznano, że jest to idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z drukiem 3D, jak i dla tych, którzy już korzystają z takiego rozwiązania i mają w stosunku do niego wysokie oczekiwania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zortrax