Zortrax firmą numer 1 na polskim rynku druku3D
23 sty 2018 11:53

„Najlepsza Polska Firma 2017” oraz „Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017” – w tych kategoriach Zortrax oraz sztandarowy produkt firmy, Zortrax M200, zostały nagrodzone przez ekspertów druku 3D, skupionych wokół polskiego branżowego portalu, Centrum Druku 3D. Nagrody wręczono 19 stycznia w łódzkim Bionano Parku, podczas uroczystej gali. Zortrax to jedyna firma, która może poszczycić się tym, że od 4 lat zdobywa nagrody w tych właśnie kategoriach, co potwierdza jej niezachwianą pozycję lidera rynku. Od początku plebiscytu  firma otrzymała łącznie 12 nagród.

Centrum Druku 3D zorganizowało IV już edycję plebiscytu na najlepsze firmy, produkty, wydarzenia i osoby branży druku 3D. Łącznie plebiscyt miał 15 kategorii, a w każdej z nich 5 nominowanych. Nominacji dokonał zespół CD3D, biorąc pod uwagę sugestie internautów, którzy nadsyłali swoje propozycje. O wynikach Plebiscytu zadecydowało głosowanie, trwające przez cały grudzień 2017 roku. Jego uczestnikami było 100 ekspertów wywodzących się z branży druku 3D w Polsce.

Prestiżowe nagrody, które otrzymaliśmy dają nam bardzo dużo satysfakcji – mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax – Cieszymy się podwójnie, ponieważ czwarty rok z rzędu jesteśmy laureatami w dwóch głównych kategoriach plebiscytu, organizowanego przez Centrum Druku 3D. Jest to dla nas niezwykle ważne wyróżnienie, które także potwierdza, że działania naszej firmy idą we właściwym kierunku.

W trakcie uroczystej gali przestawicielie Zortrax przekazali na ręce przedstawicieli fundacji e-Nable w Polsce drukarkę 3D Zortrax M200. Projekt e-Nable kierowany jest do dzieci z wrodzonymi wadami rąk, polegającymi na braku palców, czy też śródręcza. W przedsięwzięciu mogą także uczestniczyć dzieci, które utraciły fragmenty kończyny górnej w wyniku wypadku, choroby, wojny czy katastrofy.  Ręka e-Nable wykonywana jest z plastiku, głównie za pomocą drukarek 3D. Urządzenie dobrze sprawuje się przy pracy z przedmiotami miękkimi, elastycznymi, lekkimi.

Drukarka 3D Zortrax M200 umożliwia tworzenie skomplikowanych modeli, w szerokim zakresie rozdzielczości. Wysoką jakość wydruku zapewnia także bogata gama dedykowanych materiałów do druku 3D, o różnych właściwościach mechanicznych, fizycznych i chemicznych.

Drukarka 3D Zortrax M200 w 2017 została doceniona także w innych konkursach – w tym międzynarodowych:

  • Top Professional 2017, 2 miejsce według portalu Pinshape (lipiec 2017).
  • Best Personal 3D Printer (FFF) przyznana przez portal 3D Printing Industry (maj 2017).
  • Golden A’Design Award w kategorii wzornictwo przemysłowe w konkursie organizowanym przez International Design Academy (kwiecień 2017).
  • Najlepsza drukarka 3D w kategorii „Prosumer 2017” według rankingu 3D Hubs (styczeń 2017).

Firma Zortrax powstała w 2013 roku. Aktualnie jest jednym z wiodących podmiotów w branży desktopowych drukarek 3D i może pochwalić się 3% udziałem w globalnym rynku*. Spółka stworzyła kompleksowy ekosystem, na który składają się drukarki 3D Zortrax M200, Zortrax M300 i Zortrax Inventure, oprogramowanie Z-SUITE, 15 różnych typów materiały do druku 3D w szerokiej gamie kolorów oraz urządzenia peryferyjne.

Zortrax działa na rynkach na całym świecie, sprzedając swoje produkty m.in. w największych krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na rynkach azjatyckich i w Ameryce Południowej. Obecnie Zortrax oferuje swoje produkty poprzez sieć ponad 130 Partnerów działających w 90 krajach świata na sześciu kontynentach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Zortrax