Zmiany personalne w EFI
25 cze 2020 06:00

Scott Schinlever ponownie dołączył do EFI obejmując stanowisko dyrektora operacyjnego ds. druku inkjetowego. Wcześniej Schinlever odpowiadał za rozszerzanie oferty przemysłowych drukarek inkjetowych EFI, przyczyniając się do transformacji analogowo-cyfrowej w całej branży poligraficznej. Zakres odpowiedzialności nowego dyrektora operacyjnego obejmuje zakres sprzętu, atramentów i rozwiązań serwisowych w obszarach grafiki wyświetlanej, tekstyliów, opakowań i materiałów budowlanych.

Schinlever, który ostatnio był prezesem i dyrektorem ds. automatyki w firmie Gerber Technology w Connecticut, ma za sobą długą karierę w zarządzaniu marketingiem, aktywnie przyczynił się też do rozwoju maszyn EFI VUTEk i innych technologii atramentowych EFI. Dołączył do branży druku cyfrowego pod koniec lat 90. XX w. współpracując wówczas z Xerox Office Systems Group. W 2001 r. zajmował się marketingiem drukarek wielkoformatowych VUTEk w firmie przejętej przez EFI w 2005 r. Po tym przejęciu Schinlever nadal zdobywał pozycję w EFI, stając się wiceprezesem i dyrektorem generalnym EFI Inkjet Solutions - największej jednostki biznesowej firmy, zanim, w 2018 roku dołączył do Gerber Technology.

„Cieszymy się, że Scott wrócił do rodziny EFI” - powiedział prezes i dyrektor generalny EFI Jeff Jacobson i dodał: „Dołączyłem do EFI rok temu, ponieważ rozumiałem, że EFI jest obecnie najlepiej pozycjonowaną firmą w branży, która umożliwia transformację analogowo-cyfrową w przemysłowej przestrzeni drukarek inkjetowych. Jestem przekonany, że pod kierownictwem Scotta EFI osiągnie pozycję lidera w różnych segmentach grafiki wyświetlanej, opakowań, tekstyliów i materiałów budowlanych. Scott ma wiedzę i doświadczenie w zakresie portfolio i zestawu rozwiązań, które umożliwią naszym klientom osiąganie doskonałych wyników. Jesteśmy przekonani, że w roli COO Scott przeniesie naszą działalność w zakresie przemysłowego druku inkjetowego na wyższy poziom”.

Podczas poprzedniej współpracy Schinlevera z firmą działalność EFI w dziedzinie drukarek atramentowych rozwinęła się dzięki wzrostowi organicznemu i strategicznym przejęciom innowacyjnych firm związanych z drukiem. Scott miał swój znaczący udział w procesie przechodzenia EFI na produkcję atramentową, wykorzystując przejęcie 2006 technologii od Flint Ink (2006 r.). Ten zakup stworzył podwaliny dla przełomowej pozycji EFI w obszarze drukarek atramentowych UV, technologii, która zapewnia wszechstronność i oszczędność kosztów energii w szerokim zakresie zastosowań. Dodatkowo spółka została wzmocniona poprzez przejęcie firmy Matan. Ogółem przychody EFI z produktów do druku atramentowego wzrosły wówczas ponaddwukrotnie przy zwiększonej rentowności.

Swoim działaniem Schinlever nie tylko rozszerzył mocne strony firmy i zaznaczył jej obecność w sektorze druku wielkoformatowego, ale także pomógł zarządzać strategicznymi projektami związanymi z EFI Nozomi C18000, EFI Reggiani oraz EFI Cretaprint.

„Wspaniale jest wrócić do EFI. W ciągu dwóch lat mojej nieobecności wiele się zmieniło, ale duch innowacji i silne pragnienie, aby nasi klienci osiągali sukcesy, pozostały aktualne. Z niecierpliwością oczekuję pracy nad przeniesieniem naszego biznesu w nową, jeszcze bardziej udaną przyszłość” – podsumował Schinlever.

Schinlever, który pracuje w oddziale EFI w Londonderry, New Hampshire, posiada dyplom MBA uzyskany w Fuqua School of Business Uniwersytetu Duke’a oraz licencjat z ekonomii menedżerskiej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała BZ