Zawodnicy MasterChef Junior drukują jedzenie
30 sty 2019 06:05

Uczestnicy hiszpańskiej edycji popularnego programu telewizyjnego MasterChef Junior mieli okazję zmierzyć się z technologią druku 3D. W półfinałowym odcinku dzieci otrzymały zadanie wykorzystania drukarki 3D do stworzenia własnych, jadalnych kompozycji i dekoracji.

Zawodnikom pomagał hiszpański aktor Santiago Segura, który wcześniej był uczestnikiem programu MasterChef Celebrity. Dzieci nie musiały projektować drukowalnych kształtów – ich zadaniem było stworzenie jadalnego materiału do drukowania, napełnienie kartridża i obsługa drukarki 3D. Finalnie jury otrzymało różne jadalne ozdoby, między innymi jaszczurkę, homara oraz rozmaite wzory geometryczne.

Druk 3D żywności staje się coraz bardziej popularny w branży spożywczej, a restauratorzy integrują maszyny w swoich kuchniach, chcąc tworzyć unikalne elementy dekoracyjne wzbogacające menu.

Wydaje się jednak, że upłynie trochę czasu, zanim drukowana w 3D żywność na stałe zagości na naszych stołach i w restauracjach. Do wzrostu popularności tej innowacyjnej metody mogą przyczynić się tego typu programy. Być może za dwadzieścia lat uczestnicy dzisiejszego MasterChefa będą pionierami nowych technik druku 3D żywności.

Opracowano na podstawie informacji z www.3dprintingmedia.network