Zapraszamy do lektury lipcowego wydania „Poligrafiki”!
20 lip 2023 06:00

W bieżącym wydaniu znajdą Państwo sporo artykułów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi, który jest – obok fleksografii – tematem wiodącym.

Zrównoważony rozwój i ogólnie ekologia to trendy, którym hołdują różne branże. Na uwagę Państwa z pewnością zasługuje fakt, że bank Millennium wprowadził do oferty tzw. kredyt ekologiczny, czyli nową formę finansowania zielonych projektów ze wsparciem dla firm w postaci bezzwrotnej premii ekologicznej, pokrywającej nawet do 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

W ekologiczny nurt wpisuje się także nowe rozwiązanie opakowaniowe Metsa Board wykorzystujące tekturę na fali mikro, znacznie lżejszą od rozwiązań wcześniej stosowanych przy produkcji tektur falistych, które dzięki temu zapewnia mniejsze zużycie materiałów i mniejszy ślad węglowy.

O prawdziwej rewolucji zrównoważonego rozwoju można mówić w odniesieniu do oferty firmy AI.PL obejmującej ekologiczne podłoża do druku, stanowiące alternatywę dla tych wykonanych z tworzyw sztucznych.

Poza tym w numerze m.in.: spada produkcja papieru w Europie – wg informacji Cepi spadki są większe niż w czasie pandemii; rozmowa z Michałem Jarczyńskim, prezesem zarządu Arctic Paper SA; podsumowanie targów FESPA  i zapowiedź wrześniowych Labelexpo Europe; nowa cyfrowa era branży etykiet, czyli otwarcie Gallus Experience Center w 100-lecie firmy; partnerstwo Koenig & Bauer i hubergroup Print Solutions przy opracowywaniu farb dla arkuszowych maszyn  offsetowych Rapida; premierowy Heidelberg Broadmaster do wysokonakładowego druku na opakowaniach składanych – i wiele innych ciekawych artykułów, których nie sposób tu wszystkich wymienić.

Zachęcamy zatem Państwa do lektury!