Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „Poligrafiki”
21 cze 2023 08:30

W najnowszym wydaniu skupiliśmy uwagę na druku konwencjonalnym i hybrydowym, a także UV.

Mogą Państwo zatem zapoznać się z premierową propozycją Heidelberga, maszyną Speedmaster XL 106 21K, która była gwiazdą majowych Packaging Days tego producenta i która budzi wiele emocji (oczywiście pozytywnych!).  Dowiecie się też Państwo, w jaki sposób offsetowa arkuszowa maszyna drukująca najnowszej generacji – ROLAND Evolution 700 przyczyniła się do osiągnięcia najwyższej jakości i efektywności produkcyjnej w firmie Walstead CE. Z kolei przedstawiciele drukarni dziełowej Read Me przekonująco argumentują, że przyszłość offsetu ma kolor zielony.

W obecnych trudnych czasach nie wszystkich stać na inwestycję w najnowsze urządzenia, dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu z oferty maszyn używanych; taką propozycję ma renomowany globalny ich dostawca, firma SHS CAS.

Wiadomo, jak istotna jest komplementarność oferty, czyli produkty od jednego dostawcy wsparte odpowiednimi usługami, parkiem maszynowym i zespołem fachowców. To specjalność firmy MMR Group PrintSolutions (nasz temat okładkowy), dzięki czemu może się ona mierzyć z wszelkimi potrzebami i wyzwaniami poligrafów, niezależnie od etapu druku.

Poza tym w numerze czerwcowym m.in.: czas na sukcesję, czyli o przekazaniu po ponad 50-letniej działalności na rynku poligraficznym sterów firmy Kentype przez Andrzeja Keniga synowi Pawłowi; 150-lecie Związku Zawodowego Poligrafów; Brother debiutuje w sektorze druku wielkoformatowego; 20-lecie systemu Apogee; najnowsze rozwiązania wiodących producentów maszyn do druku cyfrowego na evencie Grafotronic ASPIRE 2023; interesująca rozmowa z Mariuszem Miturą, dyrektorem ds. serwisu dla Europy Wschodniej w firmie Muller Martini; wskaźnik SCR umożliwiający obliczanie wartości makulatury wytwarzanej przez drukarnie – i wiele innych ciekawych artykułów.

Zachęcamy do lektury!