XJet na targach Formnext
28 paź 2022 10:21

Na zbliżających się targach Formnext 2022 firma XJet zaprezentuje portfolio metalowych i ceramicznych rozwiązań do druku 3D opartych na technologii NPJ.

Izraelski XJet ogłosił, że zamierza zaprezentować pełne portfolio swoich rozwiązań dla przemysłowego druku 3D na listopadowych targach Formnext 2022. Firma pokaże w jaki sposób użytkownicy jej maszyn mogą osiągnąć zautomatyzowaną, przyjazną dla środowiska i skalowalną produkcję addytywną części z metalu i ceramiki, przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i dokładności. Rozwiązanie Carmel 1400 wykorzystuje unikalną technologię bezproszkową NanoParticle Jetting (NPJ) w tworzeniu elementów o natywnej jakości i złożoności projektu, rozwiązując wyzwania w wielu branżach.

Oferując wysoką jakość części, powierzchnię, dokładność i szczegółowość, bez konieczności stosowania obróbki końcowej, XJet będzie prezentował swój system Carmel 1400M AM na stoisku C01 12.0 na Formnext. Wraz z nim pojawi się stacja SMART do automatycznego usuwania rozpuszczalnych struktur podporowych.

Zastosowanie nanocząstek i znacznie mniejszej ilości spoiwa w procesie produkcyjnym pozwala XJet osiągnąć wyższą gęstość materiału i niższe temperatury spiekania o około 15% w przypadku stali nierdzewnej, oszczędzając energię. Ponadto użycie szczelnych wkładów do materiałów sprawia, że ​​Carmel 1400M jest łatwy w obsłudze i bezpieczny w użyciu. Na targach Formnext XJet zaprezentuje również kolejne osiągnięcia w zakresie materiałów, które obecnie składają się ze stali nierdzewnej 316L oraz, w zakresie ceramiki, tlenku cyrkonu i tlenku glinu.

Żródło: centrumdruku3d.pl