Xerox przejmuje platformę CareAR
2 lut 2021 14:03

Firma Xerox powiększa portfolio oprogramowania poprzez przejęcie CareAR - firmy oferującej platformę wsparcia rozszerzonej rzeczywistości (AR). Dzięki niej pracownicy uzyskują natychmiastowy dostęp do specjalistycznej wiedzy, poglądu wykonywanej pracy w czasie rzeczywistym.

 

CareAR może ocalić firmy przed wielomilionowymi stratami

Obecnie jedna trzecia zgłoszeń serwisowych na miejscu wymaga zdalnej pomocy ekspertów w celu rozwiązania problemów. Nie są oni jednak w stanie skutecznie przekazać kontekstu sytuacji. W efekcie tego klienci odczuwają opóźnienia w komunikacji, denerwują się, w związku z tym ich utrzymanie jest nie lada wyzwaniem. Ponadto, warto zaznaczyć, że unieruchomienie maszyn w celu naprawy problemu może być bardzo kosztowne - w zależności od wielkości firmy, straty mogą sięgać od 300 000 do 5 milionów dolarów za godzinę.

Oprogramowanie CareAR pozwala pracownikom w sposób całkowicie zdalny przekazywać informacje np. na temat problemów oraz w czasie rzeczywistym wskazywać rozwiązanie. Jest to możliwe dzięki połączonemu zestawowi narzędzi AR, wykorzystujących do pracy komputery stacjonarne, urządzenia mobilne czy rozwiązania typu smart glass (inteligentne szkło).

- Nasze oprogramowanie odpowiada na największe potrzeby klientów - zarządzanie treścią, transformację cyfrową i spersonalizowaną komunikację. Teraz dodaliśmy do tego rzeczywistość rozszerzoną klasy enterprise - tłumaczy Steve Bandrowczak, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w firmie Xerox. - Łącząc DocuShare, XMPie i CareAR, stworzyliśmy software’owy biznes, który zarówno razem, jak i osobno, jest w stanie wspierać szeroki zakres potrzeb klientów - dodaje.

CareAR jest najnowszym uzupełnieniem portfolio rozwiązań Xerox, które pomagają przedsiębiorstwom w cyfrowej transformacji. Obejmują one produkty do automatyzacji i centralizacji, takie jak DocuShare, czy platformę do zarządzania treścią zapewniającą solidne narzędzia do automatyzacji procesów i wspierania transformacji cyfrowej w chmurze. W ofercie jest także XMPie - elastyczna technologia umożliwiająca dostosowanie i personalizację zasobów w punktach styku z klientem, zarówno online, jak i offline, w celu pełnej integracji kampanii marketingowej.

Integracja CareAR z ServiceNow

Jak wskazuje Michael Ramsey, wiceprezes Customer Workflow Product Management w ServiceNow, oprogramowanie CareAR wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość jest zintegrowane i certyfikowane z usługą. Pomaga klientom zdalnie przeglądać i rozwiązywać problemy. - Przejęcie tej technologii przez Xerox może pomóc w stworzeniu dalszych możliwości unowocześniania w obszarze usług, obsługi klienta i usług IT wykorzystujących możliwości Now Platform i CareAR. - dodaje Ramsey.

Z myślą o wspólnych klientach ServiceNow współpracuje obecnie z Deloitte w celu zintegrowania platformy CareAR dla ServiceNow z systemami obsługi operacji i wsparcia przepływu pracy.

- Platforma CareAR firmy Xerox umożliwia nam poszerzenie zasięgu działalności o rynek usług ServiceNow - powiedział Asish Ramchandran, dyrektor Deloitte Consulting LLP. - CareAR stanowi kolejny krok w cyfrowej transformacji organizacji, a razem mamy możliwość dostarczania rozwiązań nowej generacji, które zapewniają lepsze wyniki i przynoszą wartość dla naszych wspólnych klientów.

Nowa gałąź działalności biznesowej poświęcona oprogramowaniu AR będzie prowadzona przez Sama Waicberga, wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. Usług Cyfrowych w firmie Xerox oraz byłego współzałożyciela i dyrektora generalnego CareAR (przed przejęciem przez Xerox).

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox