Xeikon na targach Heimtextil
24 lis 2016 14:37

xei_pr16040_heimtextil_xeikon-3500-wall-decorationNajbliższe targi Heimtextil odbędą się w dniach 10-13 stycznia 2017 we Frankfurcie. To trzecia edycja, w której weźmie udział firma Xeikon prezentująca niepowtarzalne wzory tapet wyprodukowanych cyfrowo.

„Mamy ponad 15-letnie doświadczenie we wspieraniu producentów tapet, jesteśmy też jedynym dostawcą, który oferuje kompletne rozwiązania dostosowane do tego rynku - mówi Filip Weymans, wiceprezes działu marketingu. I dodaje: „Na Heimtextil chcemy zademonstrować rezultaty, jakie można osiągnąć stosując druk cyfrowy, zainspirować projektantów pokazując swobodę twórczą i elastyczność produkcyjną, które są wpisane w istotę drukowania technikami cyfrowymi. Na naszym stoisku będziemy wykorzystywali technologię mapowania wideo, aby w sposób realistyczny wyświetlić wzory przetwarzane podczas pokazu. Dzięki temu architekci i projektanci będą mogli szybko zrozumieć, jak włączenie druku cyfrowego w ich pracę może zrewolucjonizować dotychczasowe praktyki. Naszym celem jest inspirowanie i prezentowanie zupełnie nowych możliwości druku cyfrowego stosowanego przy produkcji wykładzin ściennych i innych dekoracji wnętrz."xei_pr16040_heimtextil_wallpaper-illustration

Flagowym produktem na stoisku firmy Xeikon będzie pięciokolorowa drukarka cyfrowa Xeikon 3500, drukująca z prędkością 600 m2 na godzinę na podłożu o szerokości do 516 mm. Urządzenia Xeikon 3500 zostaną zaprezentowane w wersji skonfigurowanej z modułem do lakierowania lakierem wodnym Web Varnishing Module (WVM) i modułem ochrony produktu końcowego. Xeikon zapowiada także pierwszą prezentację odwijaka do tapet - WMR. Urządzenie to zapewnia optymalne wykorzystanie rolek aż do końca procesu drukowania. Jak zapewnia producent, jest to wydajne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie na rynku tapet cyfrowych, murali fotograficznych oraz do produkcji krótkich serii okładzin ściennych. Wśród partnerów dostarczających podłoża do wydruków prezentowanych na stoisku znajdą się Felix Schoeller, Neu Kaliß, Lahnpaper i Glatfelter. Zastosowane zostaną także powłoki zapewniające efekt złota i tłoczenia oraz odblaskowe tonery, które dodatkowo podkreślają unikalność okładzin drukowanych cyfrowo. Druk na żądanie, który jest wpisany w techniki cyfrowe, umożliwia uruchamianie krótkich serii sprawiając, że mniejsze przebiegi stają się również opłacalne w produkcji. Korzystają na tym architekci i projektanci mogąc dostarczać niepowtarzalne elementy wystroju, których oczekują od nich klienci końcowi poszukujący sposobów personalizacji swoich wnętrz.

Weymans tak podsumowuje zbliżający się udział w targach: „Cieszymy się na myśl o powrocie na Heimtextil. Zaprezentujemy unikalne rozwiązania; liczymy, że okażą się wartościowe dla gości targów – między innymi uczestnicy dowiedzą się, że proces druku Xeikon jest zgodny z międzynarodowymi standardami wystroju wnętrz, a sam Xeikon kompleksowo wspiera wymagania nabywców końcowych. Heimtextil jest doskonałą okazją, aby spotkać się bezpośrednio z projektantami wnętrz i architektami, zainspirować ich i przekonać do naszych pomysłów, wprowadzając zagadnienie wystroju wnętrz na nowy poziom rozwoju.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon