Xaar współpracuje z Materialise
29 maj 2017 10:48

Jak poinformowała firma Xaar, w ramach dalszego rozwoju usług zamierza udostępniać oprogramowanie do druku 3D oferowane przez firmę Materialise. Programy Materialise Magics i Materialise Build Processor zostaną dołączone do pakietu dodatków do produkcji addytywnej, sprzedawanych przez Xaar. Oznacza to, że klienci firmy Xaar, którzy chcą rozbudowywać własne drukarki inkjetowe o funkcjonalności druku przestrzennego, będą mieli ułatwione zadanie korzystając z kompleksowego zestawu dodatków do druku 3D.

Materialise posiada ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie druku 3D w zakresie rozwiązań programowych i usług drukowania, natomiast Xaar oferuje wiodącą technologię drukowania inkjetowego stosowaną w urządzeniach do produkcji addytywnej.

Zaprojektowany z myślą o rozwiązaniach przemysłowych Materialise Magics jest jednym z wiodących programów przeznaczonych do opracowywania danych. W ramach etapu poprzedzającego druk 3D pozwala użytkownikom na wykonywanie modelu 3D, zaawansowaną obróbkę siatki, w tym jej edycję, naprawę i wzbogacanie. 

Materialise Standard Image Build Processor skutecznie wypełnia lukę pomiędzy oprogramowaniem 3D a inkjetowymi drukarkami 3D. Wyposażony w interfejs Materialise Magics przekształca przygotowane modele 3D w konkretny format danych akceptowany przez drukarki strumieniowe. Proces transformacji można łatwo zastosować w dowolnej technologii drukowania atramentowego 3D korzystając z edytora profilu użytkownika. Procesor budowania umożliwia użytkownikom wyprodukowanie formatów wielokanałowych i wielokrotnych, pozwalając na tworzenie złożonych obiektów. Zaawansowane metody wypełniania pikseli za pomocą gradientu i układania płytek dają możliwość wypełniania obszarów wydruku dowolnym wzorem, czego skutkiem jest maksymalne wykorzystanie wszystkich funkcji atramentowego druku 3D.

„Cieszymy się, że współpracujemy z firmą będącą liderem rynku druku 3D. Materialise dostarczy naszym klientom fantastyczny i wszechstronny zestaw narzędzi” - komentuje Neil Hopkinson, dyrektor ds. druku 3D w Xaar i dodaje: „Połączenie systemów drukowania Xaar oraz rozwiązań informatycznych Materialise zapewni naszym klientom łatwy dostęp do najlepszych w swojej klasie technologii uzupełniających i z pewnością umożliwi łatwiejsze i szybsze tworzenie programów do drukowania 3D".

„Uważamy, że partnerstwo jest ważne i pozwoli nam wypracować optymalne rozwiązania w ramach ekosystemu 3D. Połączenie pakietu wiedzy Xaar i oprogramowania firmy Materialise zwiększy możliwości wykorzystania drukarek inkjetowych oraz poprawi ich efektywność” - podsumował Karel Brans, dyrektor OEM w firmie Materialise.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar