Xaar uruchamia centrum druku 3D
3 kwi 2017 09:27

Xaar-290317-0001Jak poinformowała firma Xaar, 29 marca w brytyjskim Nottingham Science Park odbyło się oficjalne otwarcie centrum druku 3D. Dzięki doświadczeniu specjalistów Xaar, na co dzień pracujących w Nottingham i Kopenhadze, nowe centrum 3D jest w stanie zapewnić kompletne usługi świadczone w technologii szybkiego spiekania.

Spiekanie to rewolucyjna technologia wytwarzania dodatków i drukowania 3D, która wykorzystuje głowice drukujące do drukarek atramentowych oraz podgrzewacze na podczerwień do wytwarzania produktów z materiałów polimerowych przy znacznie większej szybkości i niższych kosztach w porównaniu z innymi metodami drukowania 3D.

Goście imprezy zwiedzali obiekty należące do nowego centrum, oglądając maszyny szybkiego spiekania oraz związane z nimi urządzenia peryferyjne do wstępnej obróbki, przetwarzania i kontroli jakości. W oficjalnym otwarciu wzięło udział ponad 30 zaproszonych gości, w tym przedstawiciele firm ABB, BAE Systems i Jaguar Land Rover.Xaar-290317-0017

„Nie ma wątpliwości, że technologia spiekania może umożliwić zastosowanie druku 3D do prototypowania w głównym procesie produkcyjnym” - mówi profesor Neil Hopkinson, twórca technologii transformacyjnej, kierujący działem 3D i dodaje: „Przejście do produkcji wysokonakładowej będziemy osiągali poprzez partnerstwo w ramach całego łańcucha dostaw. Nasze nowe centrum w Nottingham jest idealną lokalizacją dla tego rodzaju współpracy, na której szczególnie nam zależy.”

„Z radością witaliśmy gości reprezentujących poszczególne ogniwa łańcucha dostaw” - stwierdził Doug Edwards, prezes firmy Xaar i podsumował: „Sektor 3D stanowi ważną część naszej strategii do roku 2020; dzięki nowemu centrum 3D firma Xaar będzie mogła realizować przyjęte plany rozwoju”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar