XAAR na targach TCT
21 wrz 2018 07:00

Firma Xaar weźmie udział w tegorocznej edycji targów technologii przyrostowych -  TCT Show, zapraszając odwiedzających do zapoznania się z najnowszą ofertą głowic drukujących dostosowanych do wymagań produkcji addytywnej. Prezentacja będzie dostępna na stoisku firmowym, w dniach 25-27 września w centrum targowym NEC w Birmingham. Goście będą się mogli dowiedzieć, w jaki sposób innowacje firmy Xaar pomagają producentom maszyn osiągnąć sukces w branży druku 3D.

Główną atrakcją stoiska Xaar będzie prezentacja wielokrotnie nagradzanej technologii High Laydown (HL). Innowacyjne rozwiązanie zwiększa przepustowość i znacząco redukuje czas produkcji. Możliwe jest szybsze drukowanie części 3D o ulepszonych właściwościach mechanicznych takich jak np. wytrzymałość na rozciąganie.

Zalety tego rozwiązania będą głównym tematem prezentacji wygłoszonej przez Angusa Condie, dyrektora ds. integracji i zastosowań, który omówi szczegółowo, w jaki sposób technologia HL może zwiększyć produktywność systemów atramentowych.

Oprócz technologii High Laydown zostaną także zaprezentowane próbki wydruków ilustrujące zastosowanie głowic drukujących Xaar w przypadku różnych metod druku 3D.

„Targi TCT są ważnym wydarzeniem dla branży druku 3D; cieszymy się, że możemy po raz pierwszy zaprezentować naszą ofertę głowic 3D i technologii High Laydown” - mówi Simon Kirk, starszy menedżer produktu w Xaar i dodaje: „Zapraszamy wszystkich producentów na stoisko; odpowiemy na pytania, w jaki sposób Xaar może pomóc obniżyć koszty rozwoju przedsiębiorstwa, szybciej wejść na rynek, zapewniając przewagę konkurencyjną i prawdziwą wartość dla użytkowników końcowych technologii 3D.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar