Wzrost poprzez współpracę
25 mar 2021 10:37

Bergertextiles jest międzynarodowym dostawcą usług i rozwiązań do cyfrowego druku tekstyliów. Może poszczycić się ponad 170-letnim doświadczeniem w branży.

Multi-Plot Europe GmbH to z kolei wiodąca firma w dziedzinie cyfrowego druku na tekstyliach i projektowaniu mikrofabryk. Od kilku lat Multi-Plot sprzedaje wysokiej jakości papiery sublimacyjne chorwackiego producenta Kaspar Papir, wyłącznie w regionie Niemiec.

Począwszy od 2021 roku firmy uzgodniły nawiązanie współpracy. Multi-Plot posiada w swojej ofercie pełne portfolio rozwiązań drukujących o szerokości od 111,8 cm do 320 cm w różnych jakościach. bergertextiles będzie odpowiadać za dystrybucję w Niemczech urządzeń o szerokości od 260 cm do 320 cm i oferuje całe portfolio Multi-Plot na arenie międzynarodowej. Ta współpraca umożliwi klientom osiągnięcie logistycznej wartości dodanej, szczególnie w sektorze wielkoformatowym.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wymianie wiedzy pomiędzy obiema firmami wartość dodana dla klienta będzie również zwiększona, ponieważ przepływ pracy od papieru, przez tkaniny, do profilowania kolorów jest indywidualnie dostosowany.

W przeszłości obie firmy współpracowały ze sobą i wykorzystywały efekt synergii w różnych dziedzinach, a ostatecznie pogłębiły tę współpracę w zakresie druku pigmentowego.

Druk farbami dyspersyjnymi lub sublimacyjnymi jest najpopularniejszą technologią drukowania na tkaninach poliestrowych i ma obecnie największy udział w dziedzinie cyfrowego druku na tekstyliach. Natomiast w klasycznym druku na tekstyliach druk farbami pigmentowymi ma ponad 50 proc. udziału w rynku. Bawełna, mieszanki tkanin, wiskoza, a także tkaniny poliestrowe mogą być zadrukowywane w optymalny sposób.

W oparciu o wieloletnie know-how firma Multi-Plot opracowała nowy atrament pigmentowy specjalnie dla drukarek tekstylnych d.gen i zaprezentowała go po raz pierwszy w ramach projektu ÖkoPitex wspólnie z Wyższą Szkołą Zawodową w Dolnym Renie.

Nowy atrament pigmentowy nie wymaga wody ani pary w procesie utrwalania, a jedynie ciepła i dlatego jest bardziej ekologiczny.

bergertextiles rozwinął obecnie szeroką gamę tkanin, które są idealnie dostosowane do atramentów pigmentowych d.gen. Tkaniny bergertextiles dla dekoracji wewnętrznych i sektora odzieżowego są zoptymalizowane do cyfrowego druku pigmentowego i oferują doskonałe odwzorowanie kolorów, przyjemny dotyk oraz wysoką odporność na pranie. Uniwersalny klasyk „Single Jersey Allround 180” z czystej, organicznej bawełny jest przyjazny dla skóry, oddychający, elastyczny i oferuje potencjał rozwoju na wielu rynkach.

Dzięki tym nowym projektom obie firmy chcą ułatwić swoim klientom usprawnienie procesów wewnętrznych, wejście na nowe rynki, a co najważniejsze - rozwój ich działalności.

Opracowano na podstawie informacji firmy bergertextiles