Bolid na targach ITM
15 cze 2022 06:00

Wyjątkowy pokaz skanowania bolida wyścigowego przy użyciu laserowych skanerów 3D Creaform, obrazujący proces akwizycji i obróbki danych na potrzeby inżynierii odwrotnej to tylko jedna z atrakcji przygotowanych w tym roku specjalnie na targi ITM INDUSTRY EUROPE przez firmę ITA.

Na stoisku wystawcy można było zobaczyć także integrację precyzyjnego robota przemysłowego Meca500 i zautomatyzowane pomiary za pomocą wieloczujnikowego układu laserowych czujników.

Międzynarodowe targi nowoczesnych technologii dla przemysłu ITM INDUSTRY EUROPE to doskonały moment do rozmów na temat najnowszych i tych dobrze znanych systemów pomiarowych wykorzystywanych w przemyśle.

Firma ITA zapozna uczestników z najnowszymi trendami w metrologii przemysłowej oraz automatyki pomiarowej. Wystawca pokaże też najnowsze osiągnięcia we współczesnych systemach narzędziowych. W tym roku ITA położyła szczególny akcent na prezentację korzyści wynikających z wdrożenia rozwiązań zautomatyzowanych.

Na specjalnie przygotowanej przestrzeni firma ITA  zaprezentowała:

  • wyjątkowy pokaz skanowania bolida wyścigowego przy użyciu laserowych skanerów 3D Creaform, obrazujący proces akwizycji i obróbki danych na potrzeby inżynierii odwrotnej,
  • integrację precyzyjnego robota przemysłowego Meca500 z czujnikiem Diatest, oraz modułem liniowym z napędem serwo. Zadaniem stanowiska będzie automatyczny pomiar średnicy otworów wykonanych w części odlanej z aluminium,
  • zautomatyzowany pomiar za pomocą wieloczujnikowego układu laserowych czujników Gocator firmy LMI.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu ITM Europe.