Wydruki gładkie jak nigdy
10 cze 2019 06:00

Polysher to niewielkie urządzenie służące do automatycznego wygładzania wydruków wykonanych z filamentu PolySmooth. Wykorzystuje technologię Layer-Free – produkuje delikatną mgiełkę alkoholu izopropylowego który reagując z odpowiednim filamentem powoduje wygładzenie powierzchni wydruku i zniknięcie widocznych warstw. Uff.. długie i zawiłe zdanie. Jak to wygląda w praktyce?

Cała procedura „wygładzania” wydruku jest dziecinnie prosta. Zacznijmy od samego filamentu. Polysmooth dostępny jest w dwóch średnicach – 1,75 mm i 2,85 mm.  To unikalny, łatwy do drukowania materiał przeznaczony do drukowania modeli, które potem w prosty sposób można wygładzić. Drukuje się nim bardzo łatwo – jak PLA.

Po wydruku, umieszczamy obiekt na uniesionej platformie urządzenia Polysher. Mechanizm platformy opuszcza ją na dół i rozpoczyna się proces „wygładzania”. Z pojemnika umieszczonego pod platformą rozpylany jest alkohol izopropylowy w postaci delikatnej mgiełki.

Czas wygładzania uzależniony jest od oczekiwań użytkownika i modelu nad którym pracujemy – od 5 minut do 2 godzin. Po zakończeniu i otwarciu komory należy odczekać aż alkohol odparuje (w zależności od modelu ok. 30 minut).

Chciałoby się napisać więcej ale jak sami widzicie działanie urządzenia Polysher jest banalnie proste… Jest to urządzenie skierowane do osób, które potrzebują nienagannie gładkich wydruków.

Materiał pochodzi ze strony internetowej firmy get3D

 

error: Alert: Treść jest chroniona.