Wirtualny festiwal Mimaki
18 mar 2020 08:09

Mimaki Europe, czołowy światowy producent drukarek atramentowych i urządzeń do cięcia poinformował o organizacji interaktywnej, interesującej imprezy online pod nazwą „Mimaki Virtual Print Festival”, podczas której obecni i potencjalni klienci będą mogli w ciekawy i niepowtarzalny sposób zapoznać się z produktami firmy, poznać je bliżej podczas wirtualnych prezentacji, uczestniczyć w różnych konkursach i nawiązać interesujące kontakty.

Podczas imprezy odbędzie się cykl seminariów online dla grup i pojedynczych osób. Impreza rozpocznie się w dniu 24 marca 2020, tj. dokładnie w tym samym dniu, w którym miały rozpocząć się targi FESPA 2020(1). Mimaki będzie przedstawiać nowe produkty, trendy i zamierzenia w odstępach tygodniowych aż do końca kwietnia.

Organizując to wydarzenie w rzeczywistości wirtualnej w tym samym czasie, w którym były planowane oryginalne targi FESPA 2020, Mimaki chce zapewnić uczestnikom online jak najwięcej korzyści, które oferowałaby im impreza pierwotna. W tym celu spółka umożliwi zarówno swoim obecnym, jak i potencjalnym klientom i partnerom wirtualne uczestnictwo w prezentacjach produktów, odwiedzenie stoiska, jakie miała mieć na FESPA 2020, indywidualne czaty w celu omówienia szczególnych wymagań biznesu i zagadnień technicznych, a także uczestnictwo w sesjach na żywo z pracownikami FESPA w celu wymiany informacji i wiedzy. Podczas sesji, w których będą uczestniczyć przedstawiciele Mimaki w otwartym dialogu prowadzonym z klientami z wszystkich segmentów rynku, będzie omawiana całość zagadnień, w tym druk banerów, grafiki, nadruków na tkaninach i bezpośrednio na przedmiocie użytkowym (DTS), druk 3D i wiele innych.

Danna Drion, starszy menedżer ds. marketingu na region EMEA, Mimaki Europe, komentuje: „Mimaki w pełni rozumie i zgadza się z decyzją FESPA o przesunięciu targów i mamy nadzieję uczestniczyć w nich w nowym terminie. Mimo że nie jesteśmy w stanie odtworzyć całej atmosfery targów FESPA, chcemy zapewnić dostęp do informacji o najnowszych produktach i do zasobów edukacyjnych, które zamierzaliśmy udostępnić podczas FESPA 2020, naszym istniejącym i potencjalnym klientom w największym możliwym stopniu. Festiwal Virtual Print Festival umożliwi nam zaoferowanie dokładnie tego, co możemy zrobić jako organizator wydarzeń interaktywnych w celu inspiracji, zachęcania i wzbudzania zainteresowania naszych obecnych i przyszłych klientów, którzy będą mieć okazję poznania różnych zastosowań i całej gamy możliwości oferowanych przez najnowsze rozwiązania Mimaki”.

Główne punkty programu Mimaki Print Festival są następujące:
• Trendy w branży – współpraca Mimaki i FESPA: Mimaki i FESPA wspólnie zorganizują seminaria online przedstawiające aktualne trendy i wyzwania rynkowe oraz okazje biznesowe obecne w branży drukarskiej.
• Prezentacje produktów: Podczas imprezy będą pokazywane krótkie nagrania wideo przedstawiające pełnię korzyści i możliwości najnowszych technologii Mimaki. W ramach tych nagrań przedstawimy wszechstronne urządzenie drukujące Tx300P-1800 MkII umożliwiające bezpośredni nadruk na tkaninie oraz druk transferowy.
• Wirtualne spotkania przy kawie i instruktaże: Podczas imprezy obecni i potencjalni dystrybutorzy mogą zaaranżować rozmowy indywidualne z doświadczonymi przedstawicielami Mimaki w celu uzyskania bardziej szczegółowych i spersonalizowanych informacji o technologiach Mimaki oraz omówić z nimi własne potrzeby biznesowe.
• Czaty na żywo z ekspertami: Osobom, które są zainteresowane odpowiedzią na jakieś konkretne pytanie lub które nie mogą uczestniczyć w całej sesji, Mimaki zapewni możliwość kontaktu online lub w czacie na żywo z ekspertami z każdej dziedziny w czasie pierwszego tygodnia imprezy (tj. od 24 do 27 marca).
Informacje o aktualnym harmonogramie sesji, terminach konkursów oraz szczegóły Mimaki Print Festival, w tym zasady rejestracji, logowania i uczestnictwa w imprezie – patrz www.mimakieurope.com/virtual-print-festival. Więcej informacji o produktach i usługach firmy Mimaki można znaleźć na stronie firmowej.

Opracowano na podstawie informacji Mimaki