VSHAPER PRO ze Złotym Medalem MTP 2017
8 cze 2017 09:55

Siła konkursu o Złoty Medal MTP oraz towarzyszącego mu od 2012 roku plebiscytu Złoty Medal – Wybór Konsumentów rośnie z roku na rok. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość, nowoczesność. W tym roku po wnikliwej ocenie, Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na targach ITM Polska 2017 pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Adama Mazurkiewicza z Państwowego Instytutu Badawczego, przyznał 18 równoważnych Złotych Medali MTP. Jednym z nich nagrodzono drukarkę VSHAPER PRO.

Do konkursu zgłaszane mogą być produkty i usługi, które będą eksponowane na stoiskach targowych oraz wyróżniające się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Rocznie do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich zgłaszanych jest blisko 500 produktów. Tylko w samym 2016 roku napłynęło 444 zgłoszeń. Od 2010 roku do konkursu zgłoszono aż 2500 innowacyjnych produktów.

Zgłoszone produkty oceniane są dwuetapowo. Po werdykcie zespołu ekspertów zasiadających w Sądzie Konkursowym, zaczyna się kolejny etap rywalizacji – plebiscyt Złoty Medal – Wybór Konsumentów, w którym decydują zwiedzający i internauci. Głosowanie jest możliwe w trakcie targów na specjalnie przygotowanych do tego Strefach Mistrzów oraz u promotorów mobilnych lub za pośrednictwem strony internetowej nawet miesiąc po zakończeniu targów.

Polski eksport bije rekordy, nasze firmy zdobywają kolejne zagraniczne rynki. Zagraniczni partnerzy handlowi dogłębnie sprawdzają wiarygodność polskich dostawców i jakość ich produktów. Złoty Medal, jak i Złoty Medal – Wybór Konsumentów, oprócz wyróżnienia cech samego produktu, jest także certyfikatem wiarygodności jego producenta – wyjaśnia Jerzy Wonka Prezes Zarządu InfoCredit Service – partner targowego portalu Strefa Wystawcy i Dźwignia Biznesu.

Nagrodzona Złotym Medalem MTP drukarka VSHAPER PRO jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

Wydruki uzyskiwane za pomocą VSHAPER PRO, stanowiące alternatywę dla elementów wykonywanych z metalu, ołowiu, a nawet tytanu cieszą się szczególnym zainteresowaniem w branży motoryzacyjnej i przemyśle lotniczym – tłumaczy Tomasz Szymański, Prezes i Założyciel VERASHAPE.

Odwiedzając targi ITM w Poznaniu w dniach 6-9 czerwca 2017, nagrodzone urządzenie będzie można obejrzeć na stoisku firmy Edgecam Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy VERASHAPE.