VSHAPER PRO nominowane do 3D Printing Industry Awards 2018
18 sty 2018 13:21

Nagrody 3D Printing Industry Awards powstały z myślą o odkrywaniu i nagradzaniu najlepszych osiągnięć w zakresie technologii addytywnych. W konkursie doceniana jest innowacyjność, kreatywność i funkcjonalność rozwiązań druku 3D. W tegorocznym plebiscycie drukarka VSHAPER PRO została doceniona przez specjalistów świata druku 3D i otrzymała nominację do nagrody 3D Printing Industry Awards 2018 w kategorii „Enterprise 3D Printer of the year (Polymers)”.

Do konkursu zgłaszane są produkty wyróżniające się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Wyróżnienia w ramach 3D Printing Industry Awards wręczane są w 20 kategoriach m.in. “3D Printing start-up of the year”, ”Aerospace or Automotive application”, ”Creative use of 3D Printing” czy “Innovation of the year”. W tym roku jedną z nowych kategorii jest „3D Printing Region of the year”, w której jako wyraz uznania dla polskiej branży druku 3D nominowane zostało miasto Kraków.

Każdego roku do organizatorów 3D Printing Industry Awards trafia ponad 2 000 zgłoszeń, z czego oficjalne nominacje otrzymuje kilka produktów w każdej kategorii. Wybór laureatów odbywa się w oparciu o głosowanie czytelników portalu 3D Printing Industry. W tegorocznym plebiscycie drukarka 3D VSHAPER PRO znalazła się w gronie nominowanych do nagrody w kategorii „Enterprise 3D Printer of the year (Polymers)” pomiędzy takimi maszynami jak: Carbon M2, EnvisionTEC DLP line, EOS P 500, HP MJF czy Markforged X7.

Nominowana do nagrody 3D Printing Industry Award drukarka VSHAPER PRO jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK w temperaturze 450°C. To nowoczesne urządzenie przemysłowe dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej.

Wydruki uzyskiwane za pomocą VSHAPER PRO, stanowiące alternatywę dla elementów wykonywanych z metalu, ołowiu, a nawet tytanu cieszą się szczególnym zainteresowaniem w branży motoryzacyjnej i przemyśle lotniczym – mówi Tomasz Szymański, Prezes Zarządu VERASHAPE.

Wyróżniona drukarka VSHAPER PRO cieszy się ogromną popularnością i jest niezwykle ceniona zarówno w środowisku naukowym jak i w przemyśle. W ubiegłym roku z pośród 500 zgłoszonych produktów VSHAPER PRO wyróżniona została Złotym Medalem MTP 2017 oraz Build 3D Printing Award. Maszyna nominowana jest również do nagrody Produkt Roku 2018 w plebiscycie magazynu „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu”, a także do Najlepsza Polska Drukarka 3D 2017 w konkursie portalu Centrum Druku 3D.

Lista nominowanych do nagród 3D Printing Industry Awards wciąż może zostać rozszerzona o kolejne rozwiązania wytypowane do otrzymania nagrody, bowiem zgłaszanie nominacji potrwa do 28 lutego 2018. Następnie czytelnicy portalu będą mogli oddać głos na wybrany produkt, firmę lub przedsiębiorcę. Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną 17 maja 2018 na uroczystej ceremonii wręczenia nagród w Londynie.

Opracowano na podstawie informacji firmy VERASHAPE.