VSHAPER i Grupa MAC kształtują edukację przyszłości
9 paź 2018 09:30

W ubiegłym tygodniu podczas Kongresu Edukacji Przyszłości, w obecności kuratorów oświaty podpisano porozumienia o współpracy pomiędzy producentem drukarek 3D VSHAPER, a Grupą MAC. Na mocy umowy kieleckie wydawnictwo edukacyjne będzie dostarczało drukarki 3D VSHAPER GO do szkół i przedszkoli poprzez ogólnopolską sieć konsultantów oświatowych.

Grupa MAC S.A. należy do czołówki wydawców edukacyjnych w Polsce, od blisko 30 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne i metodyczne. Firma z sukcesem wdraża nowoczesne technologie, również w ramach rządowego programu Aktywna Tablica. Tylko w 2017 roku Grupa MAC odmieniła ponad 1000 szkół w Polsce, dostarczając do nich ponad 1200 tablic i monitorów, montując ponad 2000 urządzeń i dostarczając ponad 1000 nowoczesnych projektorów.

Wydawnictwo jako pierwsze, rok temu wdrożyło do polskiej edukacji robota Photon, rozpoczynając zakrojony na szeroką skalę program wyposażania placówek w nowoczesne narzędzia do nauki. Widowiskowe lądowanie robota transportowanego dronem zorganizowane przez Grupę MAC w ub.r. w kieleckiej szkole, dzisiaj ma swoją kontynuację w postaci kolejnego etapu – wdrażania przez Grupę MAC innowacyjnych robotów Dash & Dot i drukarek 3D VSHAPER do szkół i przedszkoli w całym kraju.

Jako doświadczony wydawca edukacyjny firma doskonale wie, że drukarki 3D to umiejętne połączenie nauki programowania i sposobu na szybkie rzeczywiste prezentowanie efektu pracy ucznia.

Zajęcia z uczniami to wymarzone środowisko na wykorzystanie druku 3D. Stworzenie modelu piramidy na lekcji historii, budowy kwiatu czy człowieka na lekcji biologii to pierwsze przykłady z brzegu, a ich lista jest ograniczona tylko wyobraźnią uczniów i nauczycieli. Cieszymy się, że dzięki nawiązanej współpracy z firmą VERASHAPE, drukarki 3D mają szansę trafić do placówek poprzez naszą sieć konsultantów oświatowych – mówi Patryk Tomczyk, członek zarządu Grupy MAC.

VSHAPER GO to urządzenie idealne do rozpoczęcia przygody z drukiem 3D. Łatwa obsługa urządzenia w zestawieniu z intuicyjnym interfejsem oprogramowania SOFTSHAPER, pozwala cieszyć się wydrukiem prostych prototypów, modeli edukacyjnych i przedmiotów użytkowych z PLA. Tworząc VSHAPER GO szczególnie zadbano o to, aby maksymalnie skrócić drogę od modelu tworzonego przez użytkownika do jego finalnego wydruku.

Nieustanne zabieganie o kreatywność, wykorzystywanie drzemiącego potencjału i wsparcie niczym nieograniczonej pasji tworzenia – to współczesne wyzwania procesu kształcenia, w którym idealnie odnajduje się Grupa MAC. Zastosowanie nowoczesnej technologii, ze szczególnym uwzględnieniem druku 3D, w nauczaniu dzieci i młodzieży daje ogromne możliwości przekształcenia wiedzy zawartej w książkach, w coś co można fizycznie dotknąć i zbadać. Możliwość przekształcania niezwykłych pomysłów w rzeczywiste projekty dzięki drukowi 3D, to z pewnością wyjątkowe wsparcie nauczania przedmiotów artystycznych. To również pomoc w nauce biologii, chemii czy fizyki – komentuje Tomasz Szymański, Prezes i założyciel VERASHAPE.

Opracowano na podstawie informacji firmy VERASHAPE