VSHAPER 500 nagrodzone Złotym Medalem MTP 2018
5 cze 2018 11:28

W konkursie o Złoty Medal MTP oraz towarzyszącym mu od 2012 roku plebiscycie Złoty Medal – Wybór Konsumentów, co roku doceniane są produkty nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Sąd Konkursowy, który tworzy zespół ekspertów - wybitnych specjalistów związanych z branżą przemysłową, po wnikliwej analizie nagrodził przemysłową drukarkę 3D VSHAPER 500 w tegorocznej edycji konkursu.

Do konkursu zgłaszane mogą być produkty i usługi, które będą eksponowane na stoiskach targowych oraz wyróżniające się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Rocznie do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich zgłaszanych jest blisko 500 produktów i tylko nieliczne zostają w nim wyróżnione. Nagrodzoną Złotym Medalem MTP drukarkę VSHAPER 500 wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder wyposażony w dwie głowice V-JET, a także zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza, które gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D.

Drukarka VSHAPER 500 to przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego, które z powodzeniem wspiera prototypowanie, tworzenie narzędzi oraz produkcję małoseryjną. Możliwość tworzenia skomplikowanych obiektów przestrzennych w trakcie jednego procesu, cieszy się szczególnym zainteresowaniem producentów stosujących dotychczas tradycyjne metody formowania i skrawania – tłumaczy Tomasz Szymański, Prezes i Założyciel VERASHAPE.

Złoty Medal MTP dla VSHAPER 500 to już drugie z rzędu wyróżnienie trafiające do firmy VERASHAPE. W ubiegłorocznej edycji Konkursu, nagrodą uhonorowaną drukarkę 3D VSHAPER PRO, która jest jednym z nielicznych na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK w temperaturze 430°C.

Nowością tegorocznej edycji targów ITM Polska będą tematyczne ścieżki zwiedzania „Druk 3D w przemyśle” oraz „Na drodze do przemysłu 4.0”. W ramach dedykowanych ścieżek zwiedzający odwiedzą stoiska firm zajmujących się drukiem 3D w przemyśle oraz posiadających urządzania, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie wpisujące się w realizację idei Przemysłu 4.0, pośród których znajdzie się firma VERASHAPE z nagrodzoną przemysłową drukarką 3D VSHAPER 500 i VSHAPER PRO. Odwiedzając targi ITM w Poznaniu w dniach 5-8 czerwca 2018, nagrodzone urządzenia będzie można obejrzeć na stoisku nr 40 w pawilonie 3A.

Opracowano na podstawie informacji firmy VERASHAPE