Verashape testuje oprogramowanie bazujące na Parasolid
20 lut 2017 12:36

Softshaper_1.2.Trwa rejestracja na testy oprogramowania SOFTSHAPER w wersji 2018. Niespełna tydzień od kiedy świat druku 3D obiegła informacja o trwających pracach programistycznych nad oprogramowaniem wspomagającym przygotowanie modeli do druku, prowadzonych przez VERASHAPE w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid, firma informuje o rozpoczęciu beta-testów najnowszej wersji swojej aplikacji. Zainteresowani testowaniem SOFTSHAPER w wersji 2018 mogą już zgłaszać się do producenta oprogramowania.

Firma VERASHAPE dzięki licencji udzielonej przez Siemens PLM Software stała się jednym z pierwszych na świecie producentów drukarek 3D, który tworzy oprogramowanie w oparciu o jądro modelowania bryłowego Parasolid, wspierające importowanie i odpowiednie przygotowanie modeli do druku.

Prowadząc prace programistyczne dążymy do tego, aby tworzone przez nas oprogramowanie było rozwiązaniem uniwersalnym i wspomagało proces przygotowania modelu do druku, bez względu na to, jaka drukarka 3D będzie wykonywać jego wydruk. Dlatego też do Beta-Testów najnowszej wersji aplikacji zapraszamy użytkowników różnych drukarek 3D – informuje Tomasz Szymański, prezes i założyciel Verashape.

Zainteresowani testowaniem SOFTSHAPER 2018, mogą zgłaszać się do producenta oprogramowania za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej www.softshaper.com, na której przedstawiono także podstawowe informacje o aplikacji.

Marka urządzenia wykorzystywanego przez Beta-Testera nie ma dla nas absolutnie żadnego znaczenia. Zabiegamy o to, aby nasze rozwiązanie było kompatybilne z każdą drukarką 3D – dodaje Seweryn Nitek - Software Engineer w VERASHAPE, jeden z twórców oprogramowania SOFTSHAPER.

Autorzy oprogramowania zachęcają do kontaktu producentów drukarek 3D, zainteresowanych wykorzystywaniem SOFTSHAPER w zestawieniu z produkowanymi przez nich urządzeniami, a także firmy produkujące filamenty, które chcą umieścić parametry swoich produktów w bazie materiałów dostępnej w aplikacji.

Opracowano na podstawie informacji firmy VERASHAPE