Urządzenie do pomiaru UV oparte na aplikacji na smartfonie
15 lis 2022 06:00

Kiedy potrzebujesz, niezależnie od procesu: sprawdzanie jakości lamp UV za pomocą UV Analyzer

Dzięki UV Analyzer, urządzeniu pomiarowemu opartemu na aplikacji na smartfonie, użytkownicy mogą w dowolnym momencie w bardzo łatwy i precyzyjny sposób sprawdzić jakość swoich lamp UV. Aplikację na smartfona można pobrać bezpłatnie z z App Store® firmy Apple® lub za pośrednictwem Google Play. Zestaw startowy zawiera miernik UV Analyzer z referencyjną bielą, kabel ładujący, smycz oraz paski pomiarowe.  UV Analyzer został opracowany i jest dystrybuowany przez producenta systemów UV, LED i ekscymerowych IST Metz.

[caption id="attachment_103216" align="alignright" width="400"] UV Analyzer z aplikacją na smartfonie jest precyzyjny, łatwy w użyciu i umożliwia pomiar dawki UV w dowolnym momencie procesu[/caption]


UV Analyzer można stosować we wszystkich systemach UV i LED, bez względu na rodzaj procesu i producenta systemów utwardzających. Aplikacja wyświetla pomiary dawki UV w mJ/cm². Analizator UV uwzględnia również fakt, że paski pomiarowe UV nie mają jednolitej czułości w całym zakresie. Stworzono więc krzywe odniesienia, aby uzyskać najlepszą dokładność pomiaru. Dostępne są krzywe odniesienia dla UV, w tym dla lamp z domieszkami, oraz dla LED. Aplikacja podaje również szczegółowe informacje dotyczące zalecanych poziomów dawek. Aby pomiary były jeszcze dokładniejsze, każdy miernik jest kalibrowany.

Łatwy pomiar UV

Pomiar jest prosty: użytkownik przykleja pasek pomiarowy do podłoża i naświetla go promieniami UV. W zależności od dawki promieniowania pasek pomiarowy zmienia kolor na ciemnoniebieski. Następnie konieczne jest sparowanie miernika UV Analyzer z aplikacją przez Bluetooth.  Użytkownik powinien wykonać pomiar maksymalnie w ciągu 15 minut od naświetlenia paska. W tym celu należy wybrać w aplikacji rodzaj systemu utwardzającego. Można wprowadzić dodatkowe parametry pomiarowe takie jak numer jednostki, godziny pracy, prędkość i odległość od podłoża. Zmierzoną dawkę można porównać z referencją. Najlepiej określić wartości referencyjne dla danego systemu przy zakładaniu nowych żarników lub diod. Pomiary można zapisać w postaci pliku PDF, przesłać do drukarki lub na adres e-mail.

Więcej informacji o UV Analyzer znajduje się na stronie: https://www.ist-uv.pl/elementy-systemow/uv-analyzer

 

***

O IST METZ
IST METZ GmbH & Co. KG to działająca na arenie międzynarodowej średniej wielkości firma z siedzibą w Nürtingen w południowych Niemczech, zatrudniająca ponad 550 pracowników na całym świecie. Od ponad 40 lat produkuje urządzenia do utwardzania farb, lakierów, silikonów, klejów, żywic za pomocą światła UV. Grupa firm IST Metz oferuje swoim klientom największe na świecie portfolio wysokowydajnych systemów UV, LED, ekscymer, FREEcure. Wielokrotnie zdobywała nagrody za innowacje techniczne.