Trwają testy Acuity Ultra Hybrid LED
13 lut 2023 11:19

Firma Fujifilm poinformowała o pierwszym na świecie zakładzie testującym wersję beta modelu Acuity Ultra Hybrid LED - firma Echo House w Surbiton w Wielkiej Brytanii jako pierwsza na świecie przetestuje nową wielkoformatową maszynę hybrydową.

Firma Fujifilm poinformowała, że w piątek 27 stycznia w Echo House w Surbiton w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się instalacja pierwszej na świecie maszyny Acuity Ultra Hybrid LED. Ta wysoce szanowana firma zajmująca się projektowaniem i zrównoważoną, kreatywną produkcją ma długą i pełną sukcesów historię współpracy z Fujifilm – w 2014 roku zainstalowała maszynę z płaskim stołem Acuity Select, a ostatnio, w 2018 roku, pierwszą na świecie maszynę Acuity Ultra.

Model Acuity Ultra Hybrid LED był ważną premierą Fujifilm na targach Fespa 2022 – najnowszym osiągnięciem w koncepcji „nowego planu dla szerokiego formatu”, która wprowadziła całkowicie nową gamę Acuity, przeprojektowaną od podstaw pod kątem maksymalnie prostej obsługi i zwrotu z inwestycji.

Acuity Ultra Hybrid LED, wysokiej klasy drukarka o szerokości 3,3 m, oferująca wyjątkową jakość druku i wydajność zarówno na sztywnych, jak i elastycznych podłożach, drukuje z prędkością do 218 m²/godz. (RTR) i zapewnia rozdzielczość druku do 1200 x 1200 dpi. Jest unikatowa, ponieważ pozwala połączyć ultra wysoką jakość i konkurencyjny zwrot z inwestycji, zarówno w przypadku sztywnych, jak i elastycznych zastosowań, a wszystko to na jednej platformie.

Maszyna jest wyposażona w szereg inteligentnych rozwiązań konstrukcyjnych, aby zapewnić niezrównaną łatwość obsługi i doskonałą ogólną wydajność, a firma Fujifilm specjalnie dla nowej maszyny stworzyła również zupełnie nową gamę atramentów Uvijet UH, obejmującą sześć kolorów (CMYK, Lm, Lc) dostępnych w standardzie, a także białym atramentem dostępnym jako opcjonalny dodatek. Nowa gama atramentów ma certyfikaty Greenguard Gold i AgBB.

Peter Onyskiw, dyrektor operacyjny w Echo House, komentuje: W ciągu wieloletniej współpracy z firmą Fujifilm zbudowaliśmy oparte na partnerstwie i zaufaniu relacje – to właśnie sprawiło, że staliśmy się pierwszą firmą na świecie, która w 2018 roku zainstalowała 5-metrowy model Acuity Ultra. To nadal mocna maszyna – chociaż musieliśmy ją przenieść, aby zrobić miejsce dla nowej! Cieszymy się, że znów jesteśmy pierwsi. Pracujemy w bardzo innowacyjnym i wysoce kreatywnym sektorze, obsługując jedne z największych firm na świecie, z markami, które stawiają nam bardzo wysokie wymagania. Acuity Ultra Hybrid LED łączy wyjątkową jakość z większą elastycznością dzięki możliwościom hybrydowym, dając nam jeszcze większy potencjał twórczy, aby nadal spełniać i przekraczać oczekiwania naszych klientów. Wydajność technologiczna, elastyczność i niezawodność dodatkowo poszerzają nasze kompetencje w zakresie zrównoważonego rozwoju.

David Burton, dyrektor, Fujifilm Wide Format Inkjet Systems: Od wielu lat z sukcesami współpracujemy z Echo House – nigdy nie boją się być pierwsi – więc byli naturalnym kandydatem, aby jako pierwsi przetestować najnowszą maszynę z naszej zupełnie nowej gamy Acuity.

Cieszymy się, że rozpoczynamy z nimi nowy rozdział w naszej podróży. Liczymy też na dalszą współpracę, ponieważ chcą wykorzystać znaczny potencjał tej maszyny hybrydowej, aby sprawdzić nowe możliwości biznesowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm