Trwa wirtualny festiwal druku firmy Mimaki
25 mar 2020 10:43

Wczoraj (24 marca) rozpoczęło się  interaktywne wydarzenie online pod nazwą „Mimaki Virtual Print Festival”, podczas którego obecni i potencjalni klienci mogą w niepowtarzalny (i jedyny w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej) sposób zapoznać się z produktami firmy, poznać je bliżej podczas wirtualnych prezentacji, uczestniczyć w różnych konkursach i nawiązać interesujące kontakty. Data inauguracji wydarzenia jest nieprzypadkowa – wczoraj miały rozpocząć się targi FESPA Global Print Expo 2020.

Organizując to wydarzenie w rzeczywistości wirtualnej w tym samym czasie, w którym były planowane oryginalne targi FESPA 2020, Mimaki chce zapewnić uczestnikom online jak najwięcej korzyści, które oferowałaby im impreza pierwotna. W tym celu firma umożliwia zarówno swoim obecnym, jak i potencjalnym klientom i partnerom wirtualne uczestnictwo w prezentacjach produktów, odwiedzenie stoiska, jakie miała mieć na FESPA 2020, indywidualne czaty w celu omówienia szczególnych wymagań biznesu i zagadnień technicznych, a także uczestnictwo w sesjach na żywo z pracownikami FESPA w celu wymiany informacji i wiedzy. Podczas sesji, w których będą uczestniczyć przedstawiciele Mimaki w otwartym dialogu prowadzonym z klientami z wszystkich segmentów rynku, będzie omawiana całość zagadnień, w tym druk banerów, grafiki, nadruków na tkaninach i bezpośrednio na przedmiocie użytkowym (DTS), druk 3D i wiele innych.

Główne punkty programu Mimaki Print Festival są następujące:

  • Trendy w branży – współpraca Mimaki i FESPA: Mimaki i FESPA wspólnie poprowadzą seminaria online przedstawiające aktualne trendy i wyzwania rynkowe oraz szanse biznesowe,
  • Prezentacje produktów: Podczas imprezy będą pokazywane krótkie nagrania wideo przedstawiające pełnię korzyści i możliwości najnowszych technologii Mimaki. W ramach tych nagrań przedstawimy wszechstronne urządzenie drukujące Tx300P-1800 MkII umożliwiające bezpośredni nadruk na tkaninie oraz druk transferowy.
  • Wirtualne spotkania przy kawie i instruktaże: Podczas imprezy obecni i potencjalni dystrybutorzy mogą zaaranżować rozmowy indywidualne z doświadczonymi przedstawicielami Mimaki w celu uzyskania bardziej szczegółowych i spersonalizowanych informacji o technologiach Mimaki oraz omówić z nimi własne potrzeby biznesowe.
  • Czaty na żywo z ekspertami: Mimaki zapewnia możliwość kontaktu online lub w czacie na żywo z ekspertami z każdej dziedziny w czasie pierwszego tygodnia imprezy (tj. od 24 do 27 marca).

Informacje o aktualnym harmonogramie sesji, terminach konkursów oraz szczegóły Mimaki Print Festival, w tym zasady rejestracji, logowania i uczestnictwa w imprezie można znaleźć na www.mimakieurope.com/virtual-print-festival.

Podczas wczorajszej wirtualnej konferencji prasowej firma Mimaki poinformowała także o rynkowych premierach. Najważniejszą z nich jest wielkoformatowa drukarka Mimaki 3DGD-1800, dostępna komercyjnie od 1 kwietnia 2020 r. Łączy ona doświadczenie firmy w zakresie druku 2D oraz innowacje w technologii 3D i umożliwia tworzenie zaawansowanych, trójwymiarowych obiektów o wysokości do 1,8 m. Przedstawiono również więcej szczegółów o rozpoczęciu globalnej współpracy z Oki Data – umowa dotyczy serii drukarek wielkoformatowych OKI Color Painter i obejmuje ponad 150 krajów. Na jej mocy firma Mimaki i jej kanały sprzedaży będą odpowiedzialne za sprzedaż, wsparcie techniczne oraz serwis tych urządzeń. Więcej w kwietniowej Poligrafice. AN