Trotec przedstawia wirtualną przystawkę obrotową
26 kwi 2021 09:20

Trotec Laser, austriacki producent systemów laserowych, w ramach aktualizacji oprogramowania laserowego SpeedMark przedstawia unikatowe rozwiązanie - wirtualną przystawkę obrotową. Od teraz możliwe jest nie tylko znakowanie przedmiotów cylindrycznych, ale także trójwymiarowych obiektów takich jak kule, misy czy powierzchnie rur.

 

Najwydajniejsza wirtualna przystawka obrotowa

Najnowsza aktualizacja oprogramowania laserowego SpeedMark umożliwia szybkie i pozbawione zniekształceń znakowanie obiektów cylindrycznych takich jak np. wykorzystywane w branży promocyjnej butelki termiczne i kubki. W ramach jednego zdania w stacji roboczej może być znakowanych kilka przedmiotów, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej wydajności. Dodatkowo nowe rozwiązanie nie wymaga mocowania obrabianych przedmiotów, co pomaga  zaoszczędzić czas i zwiększyć zyski. Łatwe pozycjonowanie elementów dzięki dostępnym szablonom zwiększa moce produkcyjne i umożliwia realizację zadania w najkrótszym czasie.

Łatwe, szybkie i wysokojakościowe znakowanie na predefiniowanych trójwymiarowych kształtach

Nowe możliwości oprogramowania SpeedMark w wersji 4.2 pozwalają na szybkie i łatwe znakowanie pochyłych powierzchni, kul, misek, obiektów cylindrycznych i powierzchni rur, nawet jeśli obiekt posiada zróżnicowane średnice. Oprogramowanie SpeedMark jest standardem we wszystkich systemach laserowych z serii SpeedMarker. Wraz z dobrze już znanymi funkcjami, takimi jak unikalny graficzny interfejs użytkownika, który pozwala na szybką optymalizację procesów produkcyjnych, oprogramowanie stało się teraz jeszcze lepsze. Nowa funkcja 3D dostępna jest dla stacji roboczych SpeedMarker 700, 1300, 1350 i 1600 z jednostką DS (Dynamic Shifter).

Opracowano na podstawie informacji firmy Trotec