Trójwymiarowa moda
24 lis 2017 13:35

Izraelska projektantka Danit Peleg i jej zespół chętnie przesuwają granice mody w kierunku nowych technologii. Latem 2017 roku Danit uruchomiła na swojej stronie internetowej platformę dostosowywania i personalizacji, umożliwiając klientom zamówienie pierwszego na świecie ubrania wydrukowanego w technologii 3D.

W przyszłości, gdy technologia 3D stanie się bardziej popularna, Danit wyobraża sobie świat, w którym każdy będzie mógł kupować pliki i drukować ubrania w domu lub w wyznaczonym sklepie.

Danit Peleg jest projektantką znaną z produkcji trójwymiarowej mody drukowanej. W 2015 roku jej kolekcja 3D wywołała emocje w świecie mody. Pierwsza kolekcja Danit obejmuje 5 stylizacji, w całości wydrukowanych w 3D przy użyciu drukarek desktopowych, które można wykorzystać w domu. Jej kolekcja przyciągnęła uwagę w skali globalnej zarówno w świecie mody, jak i techniki.

Danit uważa, że ​​postępy w technologii druku 3D mogą zrewolucjonizować projektowanie mody i procesy produkcyjne. Projektantka ściśle współpracuje z wieloma firmami partnerskimi; szczególnie jest dumna z twórczej współpracy z Gerber Technology.

Pracownia Danit Peleg znajduje się w Tel Awiwie (Izrael). Projektantka ukończyła Wyższą Szkołę Inżynierii i Projektowania w Shenkar, jest prelegentką TED, często pojawia się w mediach – ostatnio w „New York Times” i „Wall Street Journal”. Jej kolekcje są prezentowane na łamach takich pism jak: „Vogue”, „Fashionista”, „New York Post”, „Elle”, „Fablife”, „Trendus” czy „3D Natives”. Latem 2016 roku Danit została zaproszona do zaprojektowania sukni z nadrukiem 3D dla snowboardzistki Amy Purdy, uczestniczącej w ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich. Pracownia i unikalne kolekcje Danit Peleg z każdym miesiącem stają się coraz popularniejsze.

Źródło: www.danitpeleg.com