Tonejet zaprezentuje premierowe rozwiązanie dla druku bezpośredniego
25 paź 2017 13:05

Firma Tonejet, producent innowacyjnych technologii druku na żądanie, zaprezentuje rozwiązania w zakresie bezpośredniego druku podczas zbliżających się targów InPrint. Oferta firmy jest odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące zwiększenia elastyczności dla krótszych serii produkcyjnych opakowań do napojów.

Podczas targów odbędzie się premiera innowacyjnej drukarki cyfrowej marki  Cyclone. Rozwiązanie posiada wbudowany system transportowy Rockwell iTRAK oraz wiele funkcjonalności dostosowanych do wymogów dzisiejszego środowiska druku cyfrowego.

„Już w przyszłym miesiącu po raz pierwszy zaprezentujemy drukarkę Cyclone. Zdecydowaliśmy się na premierę podczas targów InPrint, ponieważ będzie to doskonała okazja do omówienia wymagań klientów oraz zmian zachodzących w branży” - komentuje Marvin Foreman, dyrektor sprzedaży w firmie Tonejet i dodaje: „Będziemy demonstrować, w jaki sposób Cyclone może zrewitalizować dotychczasową produkcję opakowań i tworzyć nowe - elastyczne opcje produkcyjne wynikające ze zmiennych rozmiarów produkcji. Ten system wprowadza nowy poziom konkurencyjności w branży opakowań do napojów, zwłaszcza w przypadku wytwarzania krótkich i ultrakrótkich serii. Zapewnia to markom możliwość zarządzania zamówieniami specjalnymi, a nawet jednorazowymi nakładami, co pozwala łatwo dostosować się do zmiennych wymogów rynku. Rozwiązanie sprawdzi się w przypadku produkcji na potrzeby wszelkiego rodzaju imprez rozrywkowych, festiwali, kampanii medialnych i konkursów społecznościowych. Niedawno współpracowaliśmy z firmą Anheuser-Busch InBev (AB InBev), która jest największym na świecie producentem piwa. Wyprodukowano wówczas puszki na potrzeby festiwalu muzycznego, którego firma była sponsorem.”

Korzystając z możliwości druku bezpośredniego wyprodukowano 10000 personalizowanych puszek w 15 wzorach przedstawiających flagi narodowe. Nakłady dla poszczególnych wzorów były różne i wahały się między  1400 a 15 sztuk, co obrazuje brak ograniczeń ilościowych, powszechnych w przypadku drukowania tradycyjnymi metodami. 

W przeciwieństwie do procesów analogowych koszt wytwarzania puszki metodami cyfrowymi jest niższy, co w praktyce oznacza większą efektywność i elastyczność produkcyjną oraz niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Kolejna korzyścią, na którą może liczyć nabywca promowanego urządzenia, jest skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzenia produktu na rynek. Wszystkie zalety premierowego rozwiązania będzie można poznać odwiedzając stoisko firmowe Tonejet, gdzie producent zaprezentuje innowacyjne urządzenie Cyclone Tonejet ze zintegrowanym systemem transportowym Rockwell Automation iTRAK.

Opracowano na podstawie informacji firmy Tonejet