Tonejet otwiera nowy zakład produkcyjny
26 lip 2019 11:20

Firma Tonejet, producent zaawansowanych elektrostatycznych silników druku cyfrowego w technologii „drop-on-demand”, otworzyła nowy zakład w Melbourn w Hertfordshire. Jak podaje firma, nowa fabryka stanowi dla niej kamień milowy, umożliwiając zwiększenie produkcji w celu zaspokojenia światowych zamówień na unikalne cyfrowe systemy druku w technologii „direct-to-pack” - Cyclone.

Każdy element systemu Cyclone firmy Tonejet, oferujący niskokosztową, cyfrową dekorację puszek do napojów, jest montowany i testowany w nowej siedzibie - od nowatorskiego systemu gruntowania powierzchni po cyfrowy mechanizm drukujący.

Oprócz zapewnienia zdolności produkcyjnej, nowy obiekt pozwala firmie na zaprezentowanie systemu Cyclone w pełnej formie end-to-end. Nowo otwarty zakład produkcyjny umożliwia klientom Tonejet - producentom opakowań do napojów i właścicielom marek - przeprowadzanie pokazów druku cyfrowego typu direct-to-pack, próbnych testów maszyny i wydruków.

„Po wielu miesiącach ciężkiej pracy jesteśmy naprawdę podekscytowani prezentując nasz nowy zakład produkcyjny.(…) - komentuje Rob Day, dyrektor generalny w firmie Tonejet. - Przestrzeń ta jest idealna zarówno jako centrum badawczo-rozwojowe, jak i centrum operacyjne, dzięki czemu nasi chemicy zajmujący się atramentami, technolodzy głowic drukujących i inżynierowie maszyn drukarskich mogą współpracować z kolegami z działu produkcji i obsługi klienta - nie sądzę, abyśmy mogli znaleźć im lepszy dom. Nowa przestrzeń o powierzchni 1300 m2 pozwoliła nam na dodanie niezbędnych de-paletyzatorów, pieców do utwardzania i urządzeń do ponownego paletyzowania w celu przetestowania i zademonstrowania pełnej, kompleksowej linii do druku na puszkach, pozwalając jednocześnie naszym klientom na dokładną wizualizację naszych produktów odpowiednich dla ich działalności”.

Firma Tonejet opracowuje również własne materiały eksploatacyjne, w tym atramenty pigmentowe w pobliskim zakładzie Melbourn Science Park. Bez kosztów i barier czasowych związanych z tradycyjnym drukowaniem analogowym, system Tonejet Cyclone ułatwia produkcję małych nakładów w dobie masowej personalizacji produktu. Zapewnia producentom napojów kreatywną swobodę w opracowywaniu sezonowych specjałów, spersonalizowanych kampanii marketingowych i specjalnych aktywacji marek, zwiększając zaangażowanie konsumentów i radykalnie zwiększając wielkość sprzedaży.

Dzięki jasnej wizji przyszłości i początkowemu skupieniu się na właścicielach marek napojów, dostawcach kontraktowych oraz dostawcach opakowań, firma Tonejet jest zaangażowana w rozwój druku cyfrowego w celu transformacji druku opakowań, w tym: eliminowania odpadów, skrócenia łańcuchów dostaw i obniżania kosztów produkcji.

Na podstawie informacji firmy Tonejet opracowała AP