Tonejet i Rockwell Automation na targach interpack
7 mar 2017 09:57

tonejetTonejet, producent zaawansowanych rozwiązań dla druku cyfrowego typu drop-on-demand (kropla na żądanie) ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Rockwell Automation, światowym liderem w zakresie automatyki przemysłowej i informacji. Owoce tej współpracy będzie można oglądać podczas odbywających się w maju, w Dusseldorfie, targów interpack 2017. Zaprezentowane zostanie dwuczęściowe urządzenie Can Decorator firmy Tonejet współpracujące z systemem iTRAK należącym do Rockwell Automation. Takie połączenie optymalizuje rozwiązania w zakresie druku cyfrowego, pozwalając na efektywne i rentowne drukowanie bezpośrednio na obiektach, w tym przypadku - puszkach. 

Maszyna produkcyjna łączy unikalną cyfrową drukarkę Tonejet z innowacyjnym systemem transportowym iTRAK stworzonym przez Rockwell Automation. Połączenie liniowe i ruch obrotowy zapewniają elastyczne, w pełni zintegrowane działanie, które przekłada się na sprawność obsługi i wydajność produkcji. Can Dekorator wykorzystuje system, aby precyzyjnie transportować puszki podczas procesu drukowania oraz zapewnić wysokiej jakości wykończenie.

„Druk bezpośrednio na obiektach zyskuje coraz większą popularność, co nie jest dla nas zaskoczeniem” - komentuje Marvin Foreman, kierownik sprzedaży w firmie Tonejet i dodaje: „Nawyki konsumenckie ulegają ciągłym zmianom, a serie produkcyjne są coraz krótsze, co skutkuje bogatą ofertą rozmaitych produktów na półce. Producenci poszukują sposobów dostosowania istniejących rozwiązań produkcyjnych w celu spełnienia nowych wymagań klientów przy jednoczesnym utrzymaniu rentowności. Tonejet z systemem iTRAK rozwiązuje te problemy, zapewniając elastyczność obiegu cyfrowego, tak kluczową dla małych partii produkcyjnych.”

Drukarka cyfrowa Tonejet pozwala producentom opakowań napojów szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów poprzez dokonywanie zmian drukowanych wzorów na puszkach bez konieczności zatrzymywania produkcji w celu zmian blach lub atramentów. Tego rodzaju techniki produkcji opakowań na napoje dają praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji, dzięki czemu producenci napojów mogą szybko reagować na trendy sezonowe i regionalne dotyczące oferowanych produktów.

Tonejet jest członkiem sieci partnerskiej Rockwell Automation Partner Network, uczestnicząc w programie jako partner OEM. Członkowie programu są zobowiązani do oferowania najwyższej jakości, innowacyjnych maszyn i urządzeń, jak również do pomocy producentom w zakresie poprawy sprawności działania, optymalizacji automatyki i infrastruktury, a także skutecznego współdziałania w ramach kontroli systemu bezpieczeństwa.

Opracowano na podstawie informacji firmy Tonejet